1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Güçleri Nablus’ta 3 Filistinli Genci Yaraladı
İşgal Güçleri Nablus’ta 3 Filistinli Genci Yaraladı

İşgal Güçleri Nablus’ta 3 Filistinli Genci Yaraladı

Filistinliler Nablus şehrine bağlı Akruba beldesinde kendilerine ateş açan işgal askerlerine direndiler. 3 genç yaralandı.

03 Ocak 2015 Cumartesi 19:06A+A-

Filistinli kaynakların belirttiğine göre bugün öğleden sonra Batı Yaka’nın kuzeyinde bulunan Nablus şehrine bağlı Akruba beldesinde Filistinli gençlere ateş açan işgal askerleri üç kişinin yaralanmasına neden oldu.
 
Yerel kaynak, bugün (03 Ocak Cumartesi) beldede çıkan çatışmalarda Filistinlilere gerçek mermiyle plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçlerinin üç kişinin yaralanmasına ve onlarcasının boğulma tehlikesi geçirmesine neden olduklarını ifade etti.
 
Akruba Belediye Başkanı Eymen Beni Fadl’ın verdiği bilgiye göre bugün Itamar yerleşkesinden gelen onlarca Siyonist yerleşimci tarım arazilerinde çalışan ve etrafta hayvanlarını otlatan Filistinlilere saldırıp 6’sını kaçırdı.
 
Kaçırılan çiftçilerle çobanları kurtarmak için olay yerine akın eden Filistinlileri durdurmak ve yerleşimci çeteleri korumak için bölgeye gelen işgal askerleri ise, çeteleri dağıtacaklarına Filistinlilere saldırdı. Saldırı sonucu üç kişi yaralanırken onlarca kişi de boğulma tehlikesi geçirdi.

Diğer taraftan Siyonist çetelerin elindeki çiftçilerden ikisi kaçmayı başarırken, dördü de işgal güçleri tarafından tutuklandı.

 

HABERE YORUM KAT