1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. İngiltere'de İlk Kez Halka Maske Takmaları Tavsiye Edildi
İngiltere'de İlk Kez Halka Maske Takmaları Tavsiye Edildi

İngiltere'de İlk Kez Halka Maske Takmaları Tavsiye Edildi

​​​​​​​İngiliz hükümeti, koronavirüs tedbirleriyle ilgili hazırladığı 50 sayfalık yol haritasında kapalı alanlarda maske takılmasını tavsiye etti.

11 Mayıs 2020 Pazartesi 23:47A+A-

İngiltere'de halka ilk kez, hane dışındaki kişilerle temas ettikleri kapalı alanlarda maske takmaları tavsiyesinde bulunuldu.

İngiliz hükümeti, yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemlerinin nasıl kaldırılacağını gösteren 50 sayfalık yol haritasını yayımladı.

Yol haritasında işe dönüşlerin artmasıyla hane halkı dışındakilerle temasın da artacağına dikkat çekilerek, hükümetin artık insanlara toplu taşıma araçları ve marketler gibi sosyal mesafenin her zaman mümkün olmadığı kapalı alanlarda maske takmayı tavsiye ettiği belirtildi.

Maskelerin evde kumaştan yapılabileceği, cerrahi maskelerin sağlık ve diğer çalışanlar için ayrılması gerektiği vurgulandı.

İngiltere'de hükümet, maskenin virüsün yayılmasını durdurmaya yardımcı olduğuna dair çok az kanıt bulunduğunu savunuyordu.

Sağlık çalışanlarının koruyucu ekipman edinmede ciddi sıkıntı yaşadığı ülkede, geniş halk kesimlerinin cerrahi maske kullanmasının sorunu daha da derinleştireceği değerlendiriliyor.

Covid-19 kaynaklı can kaybının 32 bini geçtiği İngiltere, ölüm sayısı bakımından Avrupa'da birinci, dünyada da ABD'den sonra ikinci sırada bulunuyor. 

AA

HABERE YORUM KAT