1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. İLKAV Çocuk Kulubü Yılsonu Etkinliği Yapıldı
İLKAV Çocuk Kulubü Yılsonu Etkinliği Yapıldı

İLKAV Çocuk Kulubü Yılsonu Etkinliği Yapıldı

İlkav Çocuk Kulübü 2009/2010 Sertifika Programı İLKAV konferans salonunda yapıldı.

28 Haziran 2010 Pazartesi 13:00A+A-

Bir yıl süreyle hafta sonları İlkav Çocuk Külübünde ders alan gençler sezon sonunda aileleri için düzenledikleri sertifika programında kimi zaman güldürdü kimi zaman ağlattı, kimi zamanda ailelerini gururlandırdılar. Şüheda Nur Şahin ve Betül Tüfekçioğlu kardeşlerimizin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladıkları program yaklaşık 2.5 saat sürdü

Ku'ran tilavetinin akabinde İlkav Çocuk Kulubünün yıl içindeki faaliyetlerini resimlerle ve görüntülerle anlatan bir slayt gösterisi sunuldu. Sunuculuğunu Reyhan Canpolat ve Hatice Aydoğan'ın yapmış olduğu programda Zelal Hakbilen'in seslendirdiği "Filistinli Kız " adındaki duygu yüklü şiir salondakileri hıçkırıklara boğdu.

Birbirinden güzel tiyatro ve skeçleriyle dolu dolu geçen programda Filistin'li bir ailenin dramı ve Hamas lideri Ahmet Yasin'in şehadeti konulu dört perdelik tiyatro oyunu görülmeye değerdi. Program içerisinde belirli aralıklarla öğrenciler Allah'ın kitabından ezberlemiş oldukları ayetlerin meallerini sundular. İLKAV Çocuk Kulübü kızlar korosuda seslendirdikleri Arapça ve Türkçe marşlar ve ezgilerle göz doldurdu.

Programda güldürürken aynı zamanda da düşündüren skeçlerede yer verildi. "Kabadayı" ve "Pazarlamacı Çocuk" isimli skeçler öğrencilerin ne kadar yetenekli olduklarını bir kez daha gözler önüne seriyordu.

Rabbimizden gelen her ne olursa olsun şükretmemiz gerektiği gerçeğini " Güzel gören güzel düşünür" skeçiyle hatırlatan kardeşlerimiz, hazırlamış oldukları skeçle bizlere gerçek görmenin gerçeği görmek olduğunu bir kez hatırlatmış oldular.

Programın birbirinden güzel ve geniş içerikli skeçlerinden biri de İlkav Gençlik Kulübü Kız öğrencilerinin Hazırlamış olduğu "34. gün" adlı skeçti. Başörtüsü meselesi ve konuya Türkiye'deki farklı kesimlerin eleştirisel bakışlarını konu edinen 34. gün adlı skeç ilgi ile izlendi.

Programın ilginç bölümlerinden biri de İLKAV Çocuk Kulübünün Küçük beylerinin bizzat kendilerinin hazırlamış olduğu jimnastik gösterisiydi. Çeşitli hareketler eşliğinde aktif bir etkinlik düzenleyen çocuklar gösterinin son bölümünde Tevhid Bayrağını açarak ve tekbir sesleri ile geceyi renklendirdiler

Gecede son olarak Çocuk kulübü öğrencilerine İLKAV yönetim kurulu adına Bülent Uğur KOCA sertifikalarını dağıttı.

Gecenin sürprizlerinden biri de anne babalara yapıldı. Çocuklarımız ailelerinden beklentilerini ve onlara iletmek istediklerini hazırladıkları slayt gösterisiyle ilettiler. Yoğun ilgi ile izlenen gösterinin ardından program sona erdi.

HABERE YORUM KAT

14 Yorum