1. HABERLER

  2. HABER

  3. İkinci Haberal Yasası Geliyor
İkinci Haberal Yasası Geliyor

İkinci Haberal Yasası Geliyor

AK Parti, Ergenekon tutuklusu Haberal'ın, hasta annesini ziyaret edebilmesinin de yolunu açacak yasa teklifi sunacak.

30 Aralık 2011 Cuma 13:27A+A-

Ergenekon tutuklusu CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın ismi, yine bir yasayla anılacak. Sürpriz gelişme, AK Parti MYK'sında yaşandı.

İktidar partisi, Haberal'ın hasta annesini ziyaret edebilmesinin de yolunu açacak olan yasa tasarısını yarın Meclis Başkanlığı'na sunma kararı aldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, tutuklu ve hükümlülerin, ağır hasta olan yakınlarını ziyaret edebilmelerine imkan tanıyan kanun teklifi verdi. Kubat'ın, TBMM Başkanlığına sunduğu, ''Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'', hükümlülerin, avukatlarıyla görüşebilmelerine ilişkin usul ve esasları da yeniden düzenliyor.

Başbakan Erdoğan'a geçirdiği ameliyat sonrası geçmiş olsun ziyaretinde bulunan CHP'nin eski lideri Deniz Baykal, görüşmede konuyu gündeme getirmiş, Erdoğan da Adalet Bakanı Ergin'den konunun araştırılmasını istemişti.

Bu arada AK Parti MYK'da, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresiyle ilgili son açıklamaları da gündeme geldi.

Başbakan Erdoğan'ın, Gül'ün konunun gündemde oluşundan duyduğu rahatsızlıkta haklı olduğunu söylediği kaydedilirken, yeni yılın ilk günlerinde konunun Meclis Anayasa Komisyonu'na taşınması kararlaştırıldı.
 

HABERE YORUM KAT