1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Hamas, Şeyh Ahmed Yasin'in Rüyasını Gerçekleştirdi"
"Hamas, Şeyh Ahmed Yasin'in Rüyasını Gerçekleştirdi"

"Hamas, Şeyh Ahmed Yasin'in Rüyasını Gerçekleştirdi"

Gazzeli gençler Şeyh Ahmed Yasin'in miras bıraktığı direniş yolunda yürümeye kararlı. Şeyh Ahmed Yasin'in şehadet yıldönümünde konuşan gençler, "Hamas, Şeyh Ahmed Yasin'in rüyasını gerçekleştirdi" diye konuştu.

23 Mart 2015 Pazartesi 13:47A+A-

"Ey gençler! Siz güçsünüz. Siz geleceksiniz. Siz ümmetin hayatısınız. Allah vaatlerinizi, fedakarlıklarınızı ve sebatınızı mübarek eylesin." Bu kelimeler, Şeyh Ahmed Yasin'in Filistinli gençlere gönderdiği mesajdan. Şeyh Ahmed Yasin o mesajında daha sonra şöyle der: "Hiçbir şekilde İsrail'i tanıyamayız. O bizim topraklarımızı, haklarımızı, vatanımızı ve tarihimizi gasp ediyor."

Bu kelimeler Filistinli gençlerin zihinlerine kazındı ve onlarla yola çıkarak vatanın özgürlüğü ve insanların onuru için çalışmaya başladılar.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin Gazze'de görüştüğü gençler, şehadetinin 11'inci yıldönümü anılan Şeyh Ahmed Yasin'in Filistin'de ihmal edilmesi mümkün olmayan bir miras ve taviz verilemeyecek ilkeler bıraktığı noktasında birleşti.

20 yaşındaki Muhammed Sekik, Gazze halkının son savaşta yeterliğini ispat eden direnişe güveninin her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Şeyh Ahmed Yasin'in genç nesle etkisine de değinen Sekik, direniş erlerinin zafere inancının öncelikle Allah'a olan inançlarından ve daha sonra da Şeyh Ahmed Yasin'in mesajlarına güvenlerinden kaynaklandığını ifade etti.

İzzeddin Ebu Şaban isimli genç ise direnişin savaşı işgal rejiminin içlerine taşımayı başardığını ve Şeyh Ahmed Yasin'in rüyasını gerçekleştirdiğini söyledi.

 

HABERE YORUM KAT