1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hakkari'de 3 Polis Açığa Alındı
Hakkari'de 3 Polis Açığa Alındı

Hakkari'de 3 Polis Açığa Alındı

Hakkâri'de üç polis, Emniyet Müdürlüğü'ne ait araçtan yol kenarına patlayıcı torpil attıkları gerekçesiyle açığa alındı. İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, "Paralel çetelerin politikalarımızı torpillemesine izin vermeyiz" dedi.

19 Ocak 2015 Pazartesi 12:45A+A-

Hakkâri Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı araçtan yol kenarına "patlayıcı torpil" attığı belirlenen biri komiser 3 polis açığa alındı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 15 Ocak 2015 günü saat 23.00 sıralarında Keklikpınar Mahallesi Kantar mevkii civarında seyir halinde olan İl Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı polis aracından yol kenarına "patlayıcı torpil" atıldığının tespit edildiği belirtildi.

Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, olayın gerçekleştiği gün zırhlı araçta bulunan bir komiser ile 2 polis memurunun görevden uzaklaştırılarak açığa alındığı ifade edilen açıklamada, gerekli adli ve idari soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

"Paralel çetelerin torpillemesi"

Olayla ilgili olarak İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, "Biz PKK'nın provokasyonuna da, devlet içinde çöreklenmiş bazı çetelerin, o paralel çetelerin politikalarımızı torpillemesine de izin vermeyiz" dedi. Âlâ şunları söyledi:

"Dün başka bir ilimizde yine bir torpilleme oldu ve derhal görevden alındılar, soruşturma açıldı. Bu kadar açık, net söylüyorum. Herkes adam gibi işini bilecek, işini yapanla bizim hiçbir işimiz olmaz; kurallara uyan, amirini, memurunu bilenlerle işimiz olmaz ama kim ki paralel başka yapılardan talimat almaya başlar ve devletin ortaya koyduğu politikaları ve kanunları, kuralları çiğnemeye yeltenirse karşısında devletin yaptırımlarını bulur. Bu kadar açık ve net diyorum."

HABERE YORUM KAT