1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Hakan Şükür'ün Babası ve Öksüz'ün Kayınvalidesine Ev Hapsi
Hakan Şükür'ün Babası ve Öksüz'ün Kayınvalidesine Ev Hapsi

Hakan Şükür'ün Babası ve Öksüz'ün Kayınvalidesine Ev Hapsi

Hakan Şükür'ün babası ve Adil Öksüz'ün kayınvalidesi için ev hapsi kararı verildi.

26 Kasım 2016 Cumartesi 10:15A+A-

Sakarya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Hakan Şükür'ün babası Selmet Şükür ile Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım, sağlık sorunları nedeniyle ev hapsi kararıyla tahliye edildi.

Sakarya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 16 Ağustos'ta tutuklanan Hakan Şükür'ün babası 74 yaşındaki Selmet Şükür ile 2 Eylül'de tutuklanan FETÖ'nun Hava Kuvvetleri sorumlusu Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım'ın sağlık sorunları olması ve sık sık tedavi için hastaneye kaldırılmaları nedeniyle tutuklulukları incelendi.

Selmet Şükür ile Hatice Yıldırım'ın yaşlarının ilerlemiş olması, sağlık durumlarıyla ilgili olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yüksek tansiyon, ağır şeker hastası olmaları yönünde sağlık raporu vermesi üzerine Sakarya Sulh Ceza Mahkemesi, ev hapsi ile tahliye edilmeleri yönünde karar verdi.

ELEKTRONİK KELEPÇEYLE TAKİP EDİLECEKLER

Akşam saatlerinde alınan kararın ardından Selmet Şükür ve Hatice Yıldırım'ın tahliye kararları Sakarya Cezaevi'ne gönderildi.

Tahliye süresince Selmet Şükür'ün Adapazarı, Hatice Yıldırım'ın ise Akyazı'daki evlerinde kalacakları ve elektronik kelepçe ile de sürekli olarak takip edilecekleri öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum