1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gülen Tartışmalarına Çelik’ten Son Nokta
Gülen Tartışmalarına Çelik’ten Son Nokta

Gülen Tartışmalarına Çelik’ten Son Nokta

AK Parti-Gülen Cemaati arasında iktidar savaşı olduğu yönündeki iddialara Hüseyin Çelik'ten açıklama geldi.

17 Şubat 2012 Cuma 10:32A+A-

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "AK Parti-cemaat çatışması"na yönelik iddiaları değerlendirdi. Çelik, "AK Parti kendi tabanıyla kavga etmez. 1-2 kişinin yanlışı bir gruba mal edilemez. Bürokraside 28 Şubat'ı yeniden hortlatmayız. AK Parti bu tuzağa düşmez" dedi.

Yargı ve Emniyet ile MİT arasında bir haftadır yaşanan krizin yansımaları sürüyor. MİT krizi etrafında yaşanan tartışmaları Radikal gazetesine değerlendiren AK Parti Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, özel yetkili mahkemeler ve savcıların yetkilerine dokunulmayacağı sinyalini verdi.

250'NCİ MADDEYİ İSTEMİYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, 250'nci madde değişikliğine karşı olduğunu açıkladı. Yürümekte olan Ergenekon, Balyoz gibi davaları hatırlatan Çelik, şu aşamada bu maddenin yerinde kalması gerektiğini savundu. Çelik, "Yeri geldiği zaman özel yetkili mahkemeler de kaldırılır.Bunun için ihtiyaç olması gerekir. Bu mahkemelerde görev yapanlar ihtisas sahibi insanlar. O yüzden şu anda öyle bir ihtiyaç yok" diye konuştu.

GÜLEN'LE ÇATIŞMAYIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, MİT krizinin AK Parti ile Fethullah Gülen grubu arasında 'çatışma'ya yol açtığı iddialarını da değerlendirdi.

Cemaatlerde, gruplarda hatta siyasi partilerde yanlış yapan insanlar olabileceğini ancak 1-2 kişinin yanlışının bir camiaya yüklenemeyeceğini savunan Hüseyin Çelik, AK Parti'nin yüzde 50'lik oy almasında cemaatlerin de önemli payı olduğunu söyledi.

Çelik, "AK Parti kendi tabanına cephe almaz, onlarla kavga etmez. O cemaatin, hareketin mensuplarıyla ruh ve mana dünyamız örtüşür.Aynı atmosferin insanlarıyız. Birileri kavga istiyor olabilir ama biz bu tuzağa düşmeyiz. Muhalefet boşuna sevinmesin. Onlara buradan ekmek çıkmaz" diye konuştu. Çelik'in sözleri AK Parti'nin 12 Haziran seçimleri öncesi kullandığı, "Aynı dağın yeliyiz biz, aynı bağın gülüyüz biz" şarkısının sözlerini hatırlattı

CEMAATLER BİZİM RAKİBİMİZ DEĞİL

MİT krizinden sonra cemaate yakın oldukları öne sürülen ve KCK operasyonlarını yürüten polis şefleri görevden alındı. AK Parti'nin yaşanan krizden sorumlu tuttuğu cemaatin bürokrasideki kadrosunu tasfiye edeceği iddialarını da değerlendiren Hüseyin Çelik, "Cemaatler, sivil toplum kuruluşları bizim rakibimiz değildir. Rakibimiz olan CHP ve MHP'ye bile düşmanlık etmezken onlara niye edelim. Suçun şahsiliği esastır. Bir kişinin hatasından başkaları sorumlu tutulamaz. Biz 28 Şubat'ı tekrar hortlatacak siyasi hareket değiliz" diye konuştu.

İNTERNETHABER

HABERE YORUM KAT