1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Gelecek Partisi’nden “Servet Turgut” açıklaması
Gelecek Partisi’nden “Servet Turgut” açıklaması

Gelecek Partisi’nden “Servet Turgut” açıklaması

Van’ın Çatak ilçesinde helikopterden atıldığı iddia edilen 57 yaşındaki Servet Turgut yaşamını yitirdi. İddialara tepki gösteren Gelecek Partisi, Servet Turgut’un ölüm nedeninin ortaya çıkarılması gerektiğini kaydetti.

30 Eylül 2020 Çarşamba 21:20A+A-

‘Helikopterden atıldığı iddia edilen Servet Turgut’a ne oldu?’ başlığıyla yayınlanan paylaşımda şöyle denildi:

“Van´ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından 11 Eylül´de gözaltına alınan ve 13 Eylül´de Van Bölge Araştırma Hastanesi´nin yoğun bakımında oldukları ortaya çıkan Osman Şiban ve Servet Turgut´un helikopterden atıldıkları iddia edilmişti. Servet Turgut´un darp raporunda yüksekten düşme sonucu yaralanma ve entübe hasta notu yer almıştı. 20 gündür tedavisi süren Servet Turgut bugün yaşamını yitirdi.

Van Valiliği'nce yapılan açıklama, dur ihtarına uymadıkları ve kaçarken düştükleri yönündeydi ancak görgü tanıklarının açıklaması bölgede herhangi bir yükseklik olmadığı ve Turgut´un helikoptere binmeden önce sağlıklı şekilde göz altına alındığı yönündeydi.

Resmi makamlar ve görgü tanıkları tarafından yapılan açıklamaların tutarsızlığı kamuoyunun şüphelerini artırmaktadır.

İşkence iddiasının araştırılması bir hukuk devletinde mecburiyettir. İşkence bir insanlık suçudur ve mutlaka araştırılmalıdır.

Servet Turgut´a Allah´tan rahmet, ailesine başsağlığı dilerken, adli makamları olayın aydınlatmak ve gereğini yapmak üzere göreve davet ediyoruz.”


10525-001.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum