1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Facebook'tan Hamas Sayfalarına Ambargo
Facebook'tan Hamas Sayfalarına Ambargo

Facebook'tan Hamas Sayfalarına Ambargo

Facebook Filistin ve Filistin davası konusunda açıkça işgalci İsrail yanlısı tavır sergiliyor.

17 Kasım 2013 Pazar 15:05A+A-

Sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, İslami Direniş Hareketi (Hamas)'a yakın birçok sayfayı kapattı. Facebook yönetimi tarafından kapatılan sayfalar arasında "Emcad" haber sitesinin sayfasının da olduğu bildirildi.

Facebook tarafından önceki akşam (15 Kasım Cuma) kapatılan sayfalar arasında ayrıca Hamas liderlerinden eski esir Husam Bedran'ın sayfası, Şehit Ahmed Yasin sayfası ve El-Halil Üniversitesi İslami Hareket Öğrenci Grubu'nun sayfasının da yer aldığı ifade edildi.

Hamas liderlerinden Husam Bedran, Facebook'ta açtığı yeni sayfada önceki sayfasının kapatılmasını gayri ahlaki ve zorbalık olarak niteleyerek, Facebook yönetiminin konu Filistin ve Filistin halkının meşru hakları olduğunda işgal yanlısı davrandığını ve çifte standart uyguladığını söyledi.

Facebook'taki sayfasının kapatılmasının gerçekleri dile getirmekten kendisini alıkoyamayacağını ifade eden Bedran, inandığı yolda yürümeye ve doğru bildiğini söylemeye devam edeceğini belirtti.

Emcad haber sitesi de, Facebook'taki sayfasının kapatılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Facebook yönetiminin ikiyüzlülüğünü gösterdiğini belirterek, bu tür sayfa kapatma operasyonlarının ardında belirli çevrelerin olduğunu söyledi.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT