1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: 17 Aralık Bir Darbe Girişimiydi
Erdoğan: 17 Aralık Bir Darbe Girişimiydi

Erdoğan: 17 Aralık Bir Darbe Girişimiydi

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonlarının çok önceden darbe amaçlı bir yerlerden planlandığını belirterek, "Meğer Ak Parti'ye tuzluklar sızdırılmış" diyerek ses kayıtlarına göndermelerde bulundu.

01 Şubat 2014 Cumartesi 15:14A+A-

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Beyoğlu Belediyesi tapu dağıtım töreninde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Milletin oyuyla AK Parti çatısı altında görev alanlar, meğer bir yerlerden gelen emir ve talimatla istifa ettirilmişler. Meğer AK Parti'ye de bazı tuzluklar sızmış"

"Bir milletvekilinin emir ve talimat alacağı yegane merci millettir. Milletten değil başka yerlerden, çete reislerinden, faiz lobilerinden, vaiz lobilerinden emir ve talimat alanlar, apaçık bir ihanet içindedir"

"Biz 11 yıldır ne diyoruz? Hükümetleri millet göreve getirir millet görevden alır. İşte bunlar türlü ayak oyunlarıyla, komplolarla, sabotajlarla, iftira ile hükümeti yıpratmak, partimizi yıpratmak, kendi arzularına, kendi keyiflerine göre hükümet ve parti kurmak istediler. Geçti o günler. Türkiye'de hükümetleri artık medya kuramaz medya yıkamaz, sermaye kuramaz, sermaye yıkamaz"

"İçerideki bazı iş adamları ile bazı iş veren örgütleri ile ittifak yaptılar. Türkiye'nin iş ortamını, yatırım ortamını karalamak istediler. Şifre ne? Şifre 'ananas'. Şifre ne? Şifre 'tesbih'. Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor musunuz? Kimlerin kimlerle hareket ettiğini görüyor musunuz? Ananaslar geliyor gidiyor, tesbihler geliyor gidiyor. Maalesef benim 77 milyon vatandaşımın ekmeğine göz dikiliyor. Hiç endişeniz olmasın, bu defa yanlış adrese gittiler, sert kayaya çarptılar. Türkiye ekonomisi 2001 yılındaki ekonomi değil. Türkiye ekonomisi sağlam, Türkiye ekonomisi dirençli, Türkiye ekonomisi korunaklı. Hiç endişeniz olmasın. Türkiye ekonomisi 3-5 komplocunun darbe teşebbüsüyle sarsılmayacak, 3-5 gazete haberiyle, tuzu kuru sermayedarların açıklamasıyla savrulmayacak kadar büyük ve dirençlidir. Bunu böyle biliniz" dedi.

 

HABERE YORUM KAT