1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Doğu Guta’da İnsanlar Açlıktan Ölüyor
Doğu Guta’da İnsanlar Açlıktan Ölüyor

Doğu Guta’da İnsanlar Açlıktan Ölüyor

Esed rejiminin 5 yıldır kuşatma altında tuttuğu Doğu Ğuta’da büyük bir dram yaşanıyor. Kuşatma sebebiyle açlıktan ölümlerin yaşandığı bölgeye dönük Rahmet İnsani Yardım Derneği seferberlik ilan etti.

29 Kasım 2017 Çarşamba 11:06A+A-

Doğu Ğuta’da 400 Bin kişinin dramına sessiz kalmayan RAHMET İNSANİ YARDIM özellikle çocukların açlıktan ölmemesi için “Acil Yardım Kampanyası“ düzenledi.

Dernek yetkililerinden alınan bilgilere göre bölge, Esed rejimi tarafından 5 yıldır kuşatma altında tutuluyor. Rejim milisleri bölgeyi hedef gözetmeksizin yoğun olarak bombalıyor. Ayrıca Kasım ayı itibariyle 206’sı çocuk 67’si kadın olmak üzere 397 kişinin açlıktan hayatını kaybetti. Bölgede açlık ve tıbbi malzeme yokluğu sebebiyle insanların hastalıklar karşısında çaresiz kaldığı, her 10 günde bir bebeğin hayatını kaybettiği, bölge halkının enkaz içinde yaşadığı, temel ihtiyaç malzemelerini dahi temin edemedikleri, açlıkla, ölümle pençeleştiği belirtildi.

Yardım kampanyası kapsamında  900 gramlık 1 paket ekmek, 18 tl , 5 kişilik  aile için 1 öğün yemek 14 tl ,  kış mevsiminin yaşandığı bölge için 1 ailenin 100 kg'lık odun ihtiyacı 240 tl. Sağlık problemlerinin yoğun olarak yaşandığı bölgede 65TL'lik bir meblağ ile Hijyen paketi yardımı yapılabiliyor. Guta acil yardım kampanyası desteklerinizi bekliyor.

1-020.jpeg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum