1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Cuma namazından geri gönderme merkezine!
Cuma namazından geri gönderme merkezine!

Cuma namazından geri gönderme merkezine!

İstanbul Esenyurt’ta Cuma namazı için toplanan Suriyeliler polis tarafından alıkonuldu!

07 Ağustos 2021 Cumartesi 17:42A+A-

HAKSÖZ HABER

Geçtiğimiz sene tartışmaya sebep olan mültecilerin ikamet izni sorunu hala can yakmaya devam ediyor. İstanbul Esenyurt’ta polis tarafından Cuma namazına gelen mülteciler zorla alıkonuldu. Sebep ise mültecilerin İstanbul’da ikamet izni olmaması!

Düzenlemeden haberi dahi olmama ihtimali bulunan insanlara yapılan bu sert müdahale sorunlu bir bakış açısını ortaya koyuyor. Cuma namazı için toplanan insanların içinde apar topar alınarak götürülen Suriyeliler büyük bir ihtimalle neye uğradıklarını şaşırmışlardır.

Namaz için toplanan Suriyelilere yapılan kimlik kontrolünün ardından ikamet izni olmayanları çok sert bir şekilde geri gönderme merkezine götürmek gayri insani bir tavır alışın sonucu. Pekala daha uygun bir mekan ve zamanda kaba kuvvet kullanılmadan yapılabilecek olan bu işlemin gerekliliği dahi tartışmalıyken ortaya konulan müdahale biçimi akıllara başka soruları getiriyor!

Türkiye’de yükselen mülteci karşıtlığı insani koşulların oluşturulduğu bir hayat sürmek için gelecek adına karamsar bir tablo çiziyor. Kendi konforunu bir başkasının varlığına tercih edenler savaştan kaçan insanlara gayrı insani muamelede bulunulmasında da bir sorun görmüyorlar!

HABERE YORUM KAT

3 Yorum