1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Bülent Arınç: “Evliya Çelebi bugünleri görseydi kahrından ölecekti”
Bülent Arınç: “Evliya Çelebi bugünleri görseydi kahrından ölecekti”

Bülent Arınç: “Evliya Çelebi bugünleri görseydi kahrından ölecekti”

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, yaşanan ekonomik sıkıntıya ve gıda kuyruklarına değinerek, “Yağların balların fiyatına erişemediğimiz bugünümüzde demek ki Evliya Çelebi bu günleri görseydi adam kahrından ölecekti" dedi.

26 Mart 2022 Cumartesi 10:54A+A-

HAKSÖZ HABER

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Manisa’da AK Partili Şehzadeler Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen ‘Spil Şifalı Otlar Festivali’nde konuştu. Ekonomideki olumsuz tabloyu değerlendiren Arınç, “Dr. Muzaffer Yurttaş arkadaşımız çok güzel anlattı. Anlatacak hiçbir şey bırakmadı. Dağlarından yağlar, ovalarından ballar dedi galiba. İnşallah o günleri tekrar yaşamak nasip olur. Yağların, balların fiyatlarına erişemediğimiz bu günümüzde demek ki Evliya Çelebi bu günleri görseydi adam kahrından ölecekti. İnşallah güzel günler yakındır, güzel günlere tekrar kavuşacağız.” dedi.

Manisa’nın endemik bitkilere sahip olduğunu ve bunları değerlendirmeleri gerektiğini belirten Arınç, şifalı otları bir zamanlar birilerinin gericilik olarak gördüğünü belirttiği konuşmasında, “Şifalı otlar konusu çok eski bir konudur. Geçmişte bunlar konuşulurken ‘Vay gerici, vay yobaz, nereden çıktı bunlar, tıbbın kabul etmediği şeylerle mi uğraşacağız' derlerdi. Günümüzde öyle iyi bir noktaya geldi ki, tabi reçete yazan ilaç sanayiyle iç içe olan doktorlarımız belki katılmayacaktır buna. O ilaçların hepsinin yan tesiri vardır ama şifalı otların hiçbirisinin yan tesiri yoktur. Baş ağrısına da iyi gelir, prostata da iyi gelir, kalbe de iyi gelir. Hepsinin ayrı ayrı şifaları var. Artık tıp fakültelerinde de, üniversitelerde de bunun üzerine bölümler açılabiliyor. Tamamlayıcı tıp olarak şifalı otların da Allah şifayı murat etmişse mutlaka faydasının olduğu biliniyor.” ifadelerini kullandı.

Kendisinin de eşi ile birlikte şifalı otlardan kullandıklarını ifade eden Arınç son olarak, “Bende reflü var, onun için kullandığım başka bir şey var. En son anjiyo oldum, onun için kullandıklarım var. Manisa'nın şifalı otlarında, endemik bitkilerinde sonsuz bir kaynak var. Bu kaynağı geliştirmemiz lazım, ihtiyaç olan tüm yerlere göndermemiz ve tanıtmamız lazım” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum