1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Berlin’de Genç Bir Kız, Başörtülü Olduğu İçin Tramvaydan İndirildi!
Berlin’de Genç Bir Kız, Başörtülü Olduğu İçin Tramvaydan İndirildi!

Berlin’de Genç Bir Kız, Başörtülü Olduğu İçin Tramvaydan İndirildi!

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir genç kızın, başörtülü olduğu için tramvaydan indirildiğine yönelik şikâyeti üzerine inceleme başlatıldı.

01 Aralık 2016 Perşembe 01:17A+A-

AA’da yer alan habere göre, Berlin polisinden yapılan açıklamada, Almanya’nın başkenti Berlin’in Treptow-Köpenick ilçesinin Friedrichshagen bölgesinde “yabancı düşmanlığı” olarak nitelenilecek bir olayın gerçekleşmiş olabileceği belirtildi.

Açıklamaya göre, 14 yaşındaki bir genç kız, Bölschstrasse adlı durakta tramvaya bindikten sonra vatmanın hoparlörlerden başörtülü olanları taşımadığı yönünde bir anons yaparak kendisinin tramvaydan inmesini istediğini anlattı. Tramvayda bulunan herhangi bir yolcudan destek alamadığını aktaran genç kız, tedirgin bir şekilde tramvaydan indiğini dile getirdi.

Kızın söz konusu olayı, orada bulunan bir yetişkine anlattığı ve polise ihbarda bulunduğu, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Berlin eyaletinin toplu taşıma şirketi BVG sözcüsü Petra Reetz ise suçlamanın incelendiği, bunun için görüntülerin değerlendirileceğini vurguladı.

Bölscherstrasse adlı duraktan çok sayıda tramvayın geçtiğine işaret eden Reetz, genç kızın mâlesef hangi tramvay hattında olayın gerçekleştiğini söyleyemediğini, bundan dolayı çeşitli araçlardaki kayıtlara bakılacağını kaydetti.

HABERE YORUM KAT