1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Bedii İle Birlikte 17 İhvan Lideri Terörist Listesine Alındı
Bedii İle Birlikte 17 İhvan Lideri Terörist Listesine Alındı

Bedii İle Birlikte 17 İhvan Lideri Terörist Listesine Alındı

Mısır Başsavcılığının, aralarında Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii'nin de yer aldığı 17 Müslüman Kardeşler Teşkilatı yetkilisini "terörist" listesine aldığı bildirildi.

30 Mart 2015 Pazartesi 11:19A+A-

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Başsavcı Hişam Berekat'ın, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii, eski Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Mehdi Akif ve Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı Saad el-Katatni ile 17 İhvan yetkilisini, terör kanunu uyarınca "terörist kişiler listesi"ne aldığı belirtildi.

AA'da yer alan habere göre kararın, geçen şubat ayında "Rehberlik Bürosu Olayları" olarak bilinen davada, haklarında idam ve müebbet hapis cezaları verilen tutukluların "terörist" kabul edilmesi yönündeki karara istinaden alındığı kaydedildi.

Kahire Ceza Mahkemesi, 28 Şubat'taki "Rehberlik Bürosu Olayları" davasında, 4 İhvan yetkilisini idam, Bedii ile 14 kişiyi müebbet hapis cezasına çarptırmıştı. Sanıklar davada, adam öldürmek, öldürmeye teşebbüs etmek, ruhsatsız silah bulundurmak ve silahlı gruplara katılmakla" suçlanmıştı.

İhvan yetkililerini savunan heyetin, Berekat'ın kararına itiraz edeceği belirtildi. 

 

HABERE YORUM KAT