1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bahçeli'den Sert Tepki: "Sevr'den Farkı Yok!"
Bahçeli'den Sert Tepki: "Sevr'den Farkı Yok!"

Bahçeli'den Sert Tepki: "Sevr'den Farkı Yok!"

Bahçeli, hükümet ile HDP'nin üzerinde anlaştığı 10 maddelik çözüm süreci bildirisine "Sevr" benzetmesi yaptı.

03 Mart 2015 Salı 13:05A+A-

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, üzerinde müzakere yapılması için mutabakata varılan 10 maddelik çözüm bildirisine sert tepki gösterdi. PKK'nın silah bırakmasının bir hayal olduğunu söyleyen Bahçeli "10 Maddelik metnin Sevr'den farkı yoktur" dedi. 

"10 MADDELİK İHANET METNİNİN SEVR'DEN FARKI YOK"

Konuşmasına AK Parti'yi eleştirerek başlayan Bahçeli "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, bir teröristin bir katilin, bir sabıkalı bölücünün 10 maddelik ihanet metnini çözüm diye sunmaktadır. 10 maddelik ihanet belgesi ile Sevr Antlaşması arasında hiçbir fark yoktur. 

Sevr Anlaşması'na da barış diyorlardı ve 4 Türk milletine nasıl bir cehennemi yaşatacağı da herkesin malumuydu. 433 maddelik Sevr anlaşmasıyla ihanet metni arasında esasta hiçbir fark yoktur. Sevr’i imzalayacak kadar küçülen 3’lü kadro ile AKP’yi temsilen PKK HDP bloğunun karşısına oturan 3 kişinin yolları 95 yıl sonra kesişmiştir. İmralı canisinin hazırlayıp Kandil çetesinin ihtiyatla paraf ettiği 10 maddelik ihanet metni; Türkiye Cumhuriyeti’nin çöküş belgesi, varoluşunu inkâr beyannamesidir." dedi. 

PKK'NIN SİLAH BIRAKMASI HAYALDİR

Silah bırakma çağrısının PKK'ya zaman kazandırmak için yapıldığını söyleyen Bahçeli, "Yıkım projesine nasıl tepki gösterdiysek, çözülme sürecine nasıl direnmişsek, Oslo’dan İmralı ve Kandil’e uzanan hain pazarlıkları nasıl reddetmişsek, daha da fazlasını yapmaya, AKP-PKK’ya nefes aldırmamaya sonuna kadar hazırız. Diyeceğim odur ki, PKK’nın silah bırakma çağrısı zaman kazanmaya dönük bir manevradır ve kandırmacadan ibarettir. Silah bırakan varsa o da AKP Hükümeti’dir. Silahları gömen, indiren, kılıfına sokan varsa o da Türk devletidir. PKK’nın silah bırakacağını, silahla yollarını ayıracağını ummak ve beklemek ahmaklık ve gaflettir. Kamuoyuna yansıyan aşamalı silah bırakma etapları da psikolojik ve algı operasyonudur." şeklinde konuştu. 

Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti; "Kiralık terör örgütü PKK, bu zamana kadar silahlı eylemleriyle gelmiş, kan akıtarak, can alarak ve AKP’yi esir ederek dişini geçirmiştir. Bu nedenle PKK’nın silahlara veda etmesi hayaldir, Türk milletini aldatmaya dönük yalan, uydurma ve temelsiz bir propagandadır.

Kurnazca kaleme alınan ifadeler PKK’nın sözde zafer kazandığının, silah vasıtasıyla siyasal emellerine ulaşma sınırına geldiğinin dolambaçlı yollarla duyurusudur."

ERDOĞAN İLE ÖCALAN ARASINDA İŞ BÖLÜMÜ

"Anlaşılan, Öcalan ve Erdoğan aralarında saat gibi çalışan bir iş bölümü yapmışlardır. Erdoğan ve Öcalan yanlarına 23 Nisan Başbakanı’nı da alarak Türkiye’nin fişini çekmek için son gözden geçirmeleri, son rötuşları yapmaya koyulmuşlardır."

PKK'YA YENİ GELİR KAPISI

"Kandil’de petrol aramaya kadar götüren AKP, PKK’ya yeni gelir kapıları açma çabasına girmişlerdir. Enselerinden vurulan Mehmetçiklerin kanı yerde kalmıştır."

Kaynak: Haber7

HABERE YORUM KAT