1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Aman Kılıçdaroğlu duymasın!
Aman Kılıçdaroğlu duymasın!

Aman Kılıçdaroğlu duymasın!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 10 milyon yabancının Türkiye’den gönderilmesinin mümkün olmadığını ve ‘İktidara gelince hepsini göndereceğiz’ demenin ise çok kolay olduğunu yine de bunun gerçekliği olmadığını söyledi.

07 Mayıs 2022 Cumartesi 18:59A+A-

HAKSÖZ HABER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta “İktidara gelince Suriyelileri göndereceğiz” diyerek nefret dalgası ile oy devşireceğini sanıyor.

Irkçı nefret söylemlerini ısrarla vurgulayan Kılıçdaroğlu’nun popülist söylemlerine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise katılmadığını belirterek bunun “gerçekçi olmadığını” söyledi.

Kaftancıoğlu’nun, Twitter’daki bir sohbet odasında Türkiye’deki yabancıların geri gönderilmesi gerektiğini söyleyen Atilla Taş gibi ırkçılara verdiği yanıt şaşırttı.

Sosyal medyada tartışma konusu olan sohbette Kaftancıoğlu: “Buna katılırım, katılmam o ayrı konu fakat 21. yüzyılda 10 milyon yabancının geldiği bir ülkede ne yaparsanız yapın, evrensel hukuk kuralları çerçevesinde bu insanların tamamını gönderme gibi bir gerçek yoktur. Hepsinin gönderilebileceğini söylemek sizin içinizi rahatlatıyor ya da sizi sevindiriyor olabilir ama gerçekliği olmayan bir şeyi söyleyemem. Yapılması gereken; kalanların entegrasyonu, yeniden gelişlerin engellenmesi ve ülkesindeki koşullar oluştuğunda gidecek olanların gitmesinin sağlanması. İktidarıyla, muhalefetiyle, bütün partileriyle bir araya gelip ele alınması gereken bir konu bu. Bunun dışında başka çözümü yok. ‘İktidara gelince hepsini göndereceğiz’ demek çok kolay. Ama bunu söylemenin gerçekliği yok.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum