1. HABERLER

  2. HABER

  3. EĞİTİM

  4. Altınbaş Üniversitesi'nin kurucuları, "dolandırıcılık ve sahtecilik" suçlamalarıyla gözaltına alındı
Altınbaş Üniversitesi'nin kurucuları, "dolandırıcılık ve sahtecilik" suçlamalarıyla gözaltına alındı

Altınbaş Üniversitesi'nin kurucuları, "dolandırıcılık ve sahtecilik" suçlamalarıyla gözaltına alındı

Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş'ın da aralarında bulunduğu 35 kişi nitelikli dolandırıcılık, sahtecilik ve suç örgütü kurmak suçlamalarıyla gözaltına alındı.

22 Eylül 2020 Salı 22:07A+A-

Deniz araçlarına uygulanan ÖTV muafiyetinden faydalanmak için olmayan deniz araçlarına akaryakıt aldıkları ileri sürülen kişilere operasyon yapıldı. İstanbul merkezli 12 ilde gerçekleştirilen operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 60 kişiden 35’i gözaltına alındı.

Mali polisin ilk tespitine göre, 6 aylık süren çalışmada devletin 22 milyon lira zarara uğratıldığı ileri sürüldü. Soruşturma kapsamında Altınbaş Holding’in yönetim kurulu üyeleri olan Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş’ın da gözaltına alındığı öğrenildi. Kardeşlerden Sofu Altınbaş’ın sağlık sorunları sebebiyle ifadesinin ardından serbest kaldığı belirtildi.

T24 sitesinin naklettiğine göre, şüpheliler "Suç örgütü kurmak", "üye olmak", "nitelikli dolandırıcılık", "resmi belgede sahtecilik"le suçlanıyor.

HABERE YORUM KAT