1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Ahmet Davutoğlu’nun Partisinin İsmi ve Logosu Belli Oldu
Ahmet Davutoğlu’nun Partisinin İsmi ve Logosu Belli Oldu

Ahmet Davutoğlu’nun Partisinin İsmi ve Logosu Belli Oldu

Aylardır üzerinden birçok tartışmanın döndüğü ve son bir haftadır taraflar arasında gerginliğin yükseldiği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partileşme sürecinde bugün son durağa varıldı.

12 Aralık 2019 Perşembe 14:13A+A-

Davutoğlu ve kurmayları, "Gelecek Partisi" ismini verdikleri yeni partilerinin ismi ve kuruluş dosyasını bugün (12 Aralık) saat 13.30'da İçişleri Bakanlığı'na verdi. Partinin logosunda ise yeşil renkli çınar yaprağı bulunacak.

Başvuru yapacak heyette Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Feramuz Üstün, İzzettin Küçük ve Nedim Yamalı bulunuyor.

Parti logosu Çınar Yaprağı

Euronews'in ulaştığı ve Partinin Kurucular Kurulu'nda yer alan üst düzey bir yetkiliye göre, parti logosunun anlamı, partinin ulaşmayı hedeflediği kitleye verilen bir mesaj.

"Çınar yaprağı, kadimliği, kadim kültüre ve köklere bağlılığı, ilkelerinde sağlam durmayı, geleneği tasvir ediyor" diyor isminin verilmesini istemeyen yetkili.

Partinin tanıtım toplantısı ise Cuma günü (13 Aralık) Ankara'da bir otelde gerçekleşecek.

130'a yakın kişinin yer alacağı Kurucular Kurulu'nda Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan'dan, eski AK Parti milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ'ya, Hakan Albayrak'tan Nihal Olçok'a, Bayram Zilan'a, bir dönem Başbakanlık başdanışmanlığı da yapmış olan Etyen Mahçupyan'a kadar geniş bir siyasi eğilime sahip yelpazede yer alan tanınmış isimler olacak.

Geniş bir yelpazeye yayılacak

Euronews’e konuşan yetkili, Davutoğlu'nun partisinin Kurucular Kurulu'nda AK Parti'nin Sünni geleneklerinden gelen kişilerin yanı sıra, Romanların, Alevilerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Trakyalıların temsiline de önem verdiğini özellikle vurguladı. Yani parti geniş bir yelpazeden bir seçmen kitlesine ulaşmayı hedefliyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum