1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. “Adnan Oktar Kitaplarını Gönderdiği Netanyahu’ya Dua Ediyor”
“Adnan Oktar Kitaplarını Gönderdiği Netanyahu’ya Dua Ediyor”

“Adnan Oktar Kitaplarını Gönderdiği Netanyahu’ya Dua Ediyor”

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Filistinlilere zulümler yapıldığını hatırlatarak, “Biz bunları millet olarak tasvip etmedik ama Adnan Oktar kitaplarını gönderdiği Netanyahu’ya dua ediyor.” dedi.

06 Şubat 2018 Salı 14:32A+A-

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplum ve Diyanet camiası olarak Adnan Oktar’a yönelik tepkilerini ortaya koymak için dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını hatırlattı.

Aydın, Oktar’ın, toplumun örfüne, âdetine, dinine aykırı birtakım tutum ve davranışları olduğunu, İslam dinini kötü emellerine âlet ettiğini belirtti.

Oktar’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’na da hakaret içerikli birtakım ifadelerinin olduğunu dile getiren Aydın, hem Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarını savunma ve haklarını arama hem de toplumun tepkisini dile getirme adına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

“Oktar’ın daha önce Atatürk’e hakaretten dolayı hapis yattığını, şimdi ise Atatürkçüymüş gibi konuştuğunu” anımsatan Aydın, önce Masonluğa karşıyken daha sonra en üst düzey Mason olduğunu açıklayan Oktar’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya kitaplarını göndererek destek istediğini, ona dua ettiğini söyledi.

Aydın, şunları kaydetti:

“Kan ve din bağımız olan Filistinlilere, Gazzelilere zulümler yapıldı, Mescid-i Aksa’ya saldırılar oldu. Biz bunları millet olarak tasvip etmedik. Ama o kitaplarını gönderdiği Netanyahu’ya dua ediyor. Sanki oradaki insanlara karşı yapılanları onaylar, tasvip eder gibi konuşuyor. Biz bunun karşısındayız. Hem din adına birtakım argümanları kullanacaksın, faaliyetler yürüteceksin hem de din kardeşine zulmedenlere dua edeceksin, beraber olacaksın. Bu çelişkili bir durum. Oradaki kardeşlerimiz adına da bu tepkimizi ortaya koyduk.”

Avrupa’dan gelen bazı Türkiyeli ailelerin çocuklarının Oktar tarafından kandırıldığını belirten Aydın, bu ailelerin de feryatlarını duyurmak istediklerini söyledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

1 Yorum