1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Adana'da Kovid-19 hastalarını taşıyacak taksiler hizmete sunuldu
Adana'da Kovid-19 hastalarını taşıyacak taksiler hizmete sunuldu

Adana'da Kovid-19 hastalarını taşıyacak taksiler hizmete sunuldu

Adana'da Seyhan Belediyesi, koronavirüs (corona virüs) testi pozitif çıkan ve Kovid-19 şüphesi taşıyanların hastaneye ulaşımını sağlamak için 'Pozitif Taksi' ismini verdiği özel araçları hizmete sundu.

28 Eylül 2020 Pazartesi 16:46A+A-

Seyhan Belediyesi, koronavirüs salgınında Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve Adana İl Pandemi Kurulu'nun aldığı kararlara paralel hizmet üreterek halk sağlığının korunması için 'Pozitif Taksi' uygulamasını devreye soktu.

Belediyeye bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek özel araçlarla, birlikte yaşadığı veya çalıştığı kişilerde Kovid-19 testi pozitif çıkan ve durumundan şüphelenilen kişilerin hastanelere toplu taşıma araçlarıyla gitmesinin önlenmesi hedefleniyor.

'Pozitif Taksi'den faydalanmak isteyenlerin, temas ettiği kişilerin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını belgeleyerek 0322 431 59 33 telefondan talepte bulunması gerekiyor.

"HER KULLANIMDA STERİLİZE EDİLECEK"

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, şüphe durumunda bireylerin kimseyle temas etmeden steril araçla evinden hastaneye götürülmesini amaçladıklarını belirterek "Pandemi şartlarına uygun olarak dizayn edilen 'Pozitif Taksi' her kullanımdan sonra sterilize edilecek.

Esas olan halkımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derece uyarak virüse yakalanmamasıdır. Ancak salgın gerçeğini de dikkate alarak 'pozitif' vakalarla sağlıklı insanlarımızı birbirinden uzaklaştırmak gerekiyor." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT