1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. ADANA

  4. Adana'da İsrail'i Protesto Eylemi Yapıldı
Adana'da İsrail'i Protesto Eylemi Yapıldı

Adana'da İsrail'i Protesto Eylemi Yapıldı

İsrail'in hedef gözetmeksizin bombardımana tuttuğu Gazze için Memur-Sen Adana İl Temsilciliği eylem yaptı.

12 Temmuz 2014 Cumartesi 12:27A+A-

Cuma namazı çıkışında Çifte Minare Cami önünde gerçekleştirilen eylemde İsrail aleyhine çeşitli sloganlar atıldı. Eylemde "Katil İsrail, Filistin'den defol", "Zalim İsrail, Hayber'i hatırla", "Müslüman uyuma, kardeşine sahip çık" gibi sloganlarla Siyonist çete lanetlendi. Eyleme Özgür-Der Adana Temsilciliği de destek verdi. Basın açıklamasını Memur-Sen Adana İl Başkanı Muhammet Erdoğan okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

KAHROLMASINI GEREKTİRECEK HER ŞEYİ YAPTIĞIN İÇİN; KAHROLSUN İSRAİL

İsrail, karakterine uygun bir şekilde insan haklarını ihlal etmeye ve öldürmeye devam ediyor.

Terör devleti İsrail Ramazan ayında yeni bir kuşatma başlattı. İşgal güçleri evleri basıyor, gençler topluyor, Filistin üyelerini hukuksuz bir şekilde tutukluyor. Beş gündür sahur ve iftar vakti sivillerin üstüne bomba yağdırıyor, seyir halindeki otomobilleri havaya uçuruyor, meskenleri boldozerlerle yıkıyor, küçücük çocukları vuruyor, camiden çıkan insanlara kurşun yağdırıyor… Bu saldırılar sonucunda şu anda yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımız var.

Ramazan ayında tüm insani değerleri İsrail bir kez daha ayaklar altına alınmıştır. Katliamlar zincirine bir yenisi daha eklenmiştir. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır.  Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz.

Sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Ne var ki, son saldırılarla birlikte sabır taşı çatlamıştır.

Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için; Kahrolsun İsrail.

Gazze ateş altındayken, uluslararası camianın tepkisiz kalması her yönüyle utanç vericidir. Mahzun ve masum Gazze’ li kardeşlerimize vahşice bomba yağdıran İsrail, zulme maruz bırakılan da Müslümanlar olunca; sessiz kalan batı, ikiyüzlü olduğunu bir kez daha belgelemiştir. AB ülkelerinden bazıları ve ABD öldüreni değil, öleni kınamışlardır. İsrail’i kınayacaklarına Filistin tarafını kınadıklarını açıklamışlardır. Bu tam bir komedi.  Bu tam bir rezalet, kepazeliktir.

Siyonistler kendinden olmayan herkese ve kendilerine ait olmayan her şeye karşı kin ve nefretle hareket etmektedir. Bu gerçeğe rağmen İsrail’in rutine bağladığı terör olaylarına karşı tepkisiz kalmak zulme ortak olmaktır. ABD, AB BM insanlık ayıplarının suç ortağıdır. Vahşete sessiz ve duyarsız kalmak, dilsiz şeytanlığı kabul etmektir. Yapılanlara ve yaşananlara suç ortağı olmaktır. Saldırıları bertaraf etmeye yönelik girişimlerde bulunmayan İslam İşbirliği Teşkilatı da suç ortağıdır ve en az diğer kuruluşlar kadar sorumludur. Hem ABD’yi hem BM’yi hem AB’yi hem de İslam Birliği Teşkilatını insanlık suçuna ortak olduklarından dolayı kınıyoruz.

Aynı şekilde yıllardır Siyonist İsrail, içindeki azgınlığa dur diyemeyen, Allah’ın mescitlerinin savunmasını sadece Filistin’ likardeşlerimizin omuzlarına bırakılan İslam Ülkeleri de yanlışmaktadır. İsrail’in saldırıları karşısında birlikte hareket etmeyi başaramayan İslam Ülkeleri, Siyonistleri cesaretlendirmektedir. Gazze ateş altındayken sessiz kalmak ‘’ama’’ ve ‘’ancak’’ ile başlayan cümle kurmak, işbirlikçilikle, zilletle, pasiflikle açıklanabilir. Filistin’de yaşanan büyük vahşete, soykırıma seyirci kalmak, hiçbir erdemli insana ve Müslüman’a yakışmaz. Allah için, onurlu insanlara yakışanı bir an önce harekete geçmeliyiz.

Son sözümüz şudur; 20. Yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtmaya başlayan, insanlık onurunu ayaklar altına alan katil İsrail’i destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz.

Buradan insanlığa sesleniyoruz;

Buradan Ümmete sesleniyoruz;

Buradan milletimize sesleniyoruz;

Vakit Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma vaktidir.

Dün olduğu gibi bugün de kan akmaya devam eden kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir!

Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma vaktidir!

Karada, Denizde, İntifada Her Yerde, Diren Gazze Kahrolsun İsrail, Kahrolsun İşbirlikçileri, Yaşasın Filistin Direnişi…

img_2708.jpg

img_2711.jpg

HABERE YORUM KAT