1. HABERLER

  2. HABER

  3. 12 Eylül Davasında Sona Yaklaşılıyor
12 Eylül Davasında Sona Yaklaşılıyor

12 Eylül Davasında Sona Yaklaşılıyor

12 Eylül askeri darbesine ilişkin Kenan Evren ile Ali Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaanın verilmesi bekleniyor.

24 Ekim 2013 Perşembe 11:57A+A-

12 Eylül askeri darbesine ilişkin dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ali Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı davada, esas hakkındaki mütalaanın verilmesi bekleniyor.

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma, yarın saat 10.00'da başlayacak.

Mütalaanın, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca mahkeme salonuna kurulan sesli ve görüntülü sistem aracılığıyla, Evren ve Şahinkaya'nın yüzüne okunacağı belirtildi.

Evren'in, Ankara'daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi (GATA), Şahinkaya'nın ise İstanbul'daki GATA'dan mahkeme salonuna bağlanacağı öğrenildi. Hastanede Evren'e, Avukat Sezin Duygu Tuncer, Şahinkaya'ya Avukat Burak Başkale eşlik edecek. Sanıkların avukatı Bülent Hayri Acar ise mahkemede hazır bulunacak. 

Öte yandan, sanık avukatlarının, müvekkillerinin, "sağlık durumları" nedeniyle duruşmadan vareste tutulmaları talebi, mahkemece reddedildi. 

Esas hakkındaki mütalaayı Cumhuriyet Savcısı Selçuk Kocaman verecek.

 

HABERE YORUM KAT