Yargı Zulmü Mağdurları Platformu'ndan Basın Açıklaması

17.12.2014 14:42
Yargı Zulmü Mağdurları Platformu'ndan Basın Açıklaması
Yargı Zulmü Mağdurları Platformu yaşanan hukuksuzlukların ve adaletsizliğin bir son bulması için Yargıtay önünde basın açıklaması yapacak.

Hizbu’t Tahrir yargılanmalarında yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekmek ve bir çözüm yolu bulabilmek adına önce Kemalist 28 Şubatçı yargının sonra da Paralel diye isimlendirilen yargının zulmüne uğrayan Hizbu’t Tahrirli Müslümanların aileleri bir platform oluşturdu.

Bilgisine başvurduğumuz Platform Başkanı M.Hanefi Yağmur basın açıklaması için niçin Yargıtay önünün seçildiğini şu şekilde açıkladı: “Hizbu’t Tahrir yargılanmalarında kırılma noktası Yargıtay’ın düşman ceza hukukunu devreye sokarak akıldan ve vicdandan yoksun bir şekilde Hizbu’t Tahrir’i “terör örgütü” olarak kabul eden içtihadıdır. Yargıtay’a yeni üyelerin atandığı ve yapısal bir takım değişikliklerin yapıldığı şu günlerde yüzlerce masum insanı ilgilendiren bu konuda bir an evvel vakit kaybetmeden adımların atılması gerekmektedir. İşte bu nedenlerden ötürü Yargıtay önünde bir basın açıklaması yapmayı ve yaşanan hukuksuzlukları dile getirmeyi uygun gördük.”

YER: YARGITAY ÖNÜ KIZILAY

SAAT: 13.00

TARİH: 19 ARALIK 2014 CUMAYargı Zulmü Magdurları Platformu

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim