Yakılarak Katledilen Ebu Hudayr Kudüs'te Anıldı

03.07.2015 09:43
Yakılarak Katledilen Ebu Hudayr Kudüs'te Anıldı
Kudüs'te geçen yıl işgalciler tarafından kaçırıldıktan sonra yakılarak katledilen Filistinli genç Ebu Hudayr’ın ölüm yıl dönümünde anma programı düzenlendi.

Kudüs'te geçen yıl işgalciler tarafından kaçırıldıktan sonra yakılarak katledilen Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr’ın ölüm yıl dönümünde anma programı düzenlendi.

Doğu Kudüs'ün Şafat mahallesinde Ebu Hudayr'ın yaşadığı evin önünde toplanan yüzlere kişi, ellerinde Filistin bayrakları ile katledilen gencin fotoğraflarını taşıdı.

“Onların Suçlarına Şahit Ol!”

Etkinliğin düzenlendiği alana: "Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz 2014: Seni kaçırdılar, işkence ettiler ve yaktılar. Onların suçlarına şahit ol!" yazılı afişler asıldı.

Ebu Hudayr'ın evinin yakınındaki bir ortaokula doğru bando eşliğinde yürüyüşe geçen kalabalık, iftar saatine kadar burada bekledi. Kudüs İşleri Bakanı Adnan Hüseyni ve Kudüs Müftüsü Muhammed Hüseyni'nin de katıldığı programın ardından katılımcılara iftar yemeği verildi.

Aynı gün Ramallah’ta da bir protesto gösterisi düzenlenmişti. Bu protesto gösterisine İsrail askerleri biber gazı ve ses bombası atarak müdahale etmişti.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan üç işgalcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da işgalciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak katledilmişti. Ebu Hudayr'ın ölümünün ardından Kudüs'ün tüm mahallelerinde, Filistinlilerle İşgal Devleti İsrail’in askerleri arasında yoğun çatışmalar yaşanmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim