1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. KOSOVA

  4. Suriye'den Dönen 6 Kosovalı Gözaltına Alındı
Suriye'den Dönen 6 Kosovalı Gözaltına Alındı

Suriye'den Dönen 6 Kosovalı Gözaltına Alındı

Kosova Polisi, El Kaide için çalıştığı iddia edilen ve 'Ebu Hafs Al Albani' takma adıyla bilinen Kosovalı Genc S. ile birlikte 6 kişiyi gözaltına aldı.

A+A-

Bir süre önce Kosova'ya dönen Genc S.'nin, Kosovalı olarak Suriye'de diğer Arnavutlar ile birlikte savaştığı ifade edildi. “Terör eylemleri”ne katıldığı öne sürülen Genc S. için savcılıkta 30 günlük gözaltı süresi alındı. Kosova Polisi Priştine ve Gilan'da düzenlediği eylem ile arkadaşlarını da tutuklarken baskınlar sırasında bir miktar silah ve hazır halde cep telefonlarına bağlı patlayıcı ele geçirildiği iddia edildi.

Kosova Polisi, Valon Sh., Musli H, Ardian M. ve Nuredin S.'nin Suriye'deki faaliyetleri nedeniyle tutuklandıklarını açıklarken, Bekim M.'nin ise, Kosova'da dini yayınlar dağıtan 2 Amerikan vatandaşına fiziki saldırıda bulunması suçuyla tutuklandığını bildirdi.

KOSOVA POLİSİNE UYARI

Öte yandan 'Kosova'da Tevhid ve Cihad Cemaati' isimli örgütün, Kosova polisini tehdit eden bir bildiri yayımladığı iddia edildi. DHA’nın naklettiği bildiride, Kosova Polisi tarafından gözaltına alınan 6 kişinin serbest bırakılmaması durumunda polisin 'Acı veren saldırılarla' karşı karşıya kalacağı belirtildi. Bildiride, "Kosova terörist polisi, kardeşlerimizi serbest bırak. Bırakmazsanız acı verecek saldırılara maruz kalırsınız. Sizin bu dünyadaki yaşamı sevdiğiniz kadar bizim ölmeyi isteyen adamlarımız var!" ifadesi yer aldı.

 

HABERE YORUM KAT