1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Sünni Alim Şii Milislerce Delik Deşik Edildi!
Sünni Alim Şii Milislerce Delik Deşik Edildi!

Sünni Alim Şii Milislerce Delik Deşik Edildi!

Irak'ta Sünni bir din Alimi kaçırıldıktan birkaç gün sonra vahşice katledilmiş şekilde bulundu.

A+A-

Sünni silahlı aşiretlerin ayaklanması sonrası bölgede çatışmaların eksik olmadığı Irak'ta, Şiilerin Sünni olan sivillere yönelik akılalmaz işkenceleri sürüyor.

Irak’ta mezhepçi politikalarla ülkeyi bölmekle suçlanan ve istifasını sunan eski Başbakan Nuri Maliki'nin döneminde Sünnilere yönelik katliamların daha çok şiddetlendiği açıklanırken, Şii milislerin Irak'ta yeni bir katliama daha imza attı belirtildi.

Irak'ta yayın yapan TV kanalı Al Rafidain tarafından yayınlanan dehşet verici görüntülerde, Beyji ulemasından Şeyh Davut Süleyman'ın bir kaç gün önce Sistani'ye bağlı Şii milisler tarafından kaçırıldığını ve günler sonra cesedinin bulunduğunda Şeyh Davut Süleyman Şii milislerce defalarca kurşunlanarak katledildiğini açıkladı.

Irak Müslüman Alimler Birliği yapmış olduğu bir açıklama ile Şeyh Davut Süleyman'a yapılan saldırıyı kınadıklarını açıkladı.

Öte yandan Iraklı medya aktivistleri bölgede yaşayan Sünni sivillerin, halen Irak güvenlik güçleri tarafından potansiyel bir suçlu olarak görüldüğünü hatta Irak’lı askerlerin Sünnileri keyfi olarak tutukladığını veya işkence sonrası öldürüldüğünü belirtiyorlar.

Iraklı Şii milislerce vahşice katledilen Beyji ulemasından Şeyh Davut Süleyman

Kaynak: Islah Haber

HABERE YORUM KAT