Siyonistler Bayramın 1. Günü 43 Filistinliyi Katletti

29.07.2014 08:49
Siyonistler Bayramın 1. Günü 43 Filistinliyi Katletti
İsrail, Gazze'de güvenilir binaları vurmaya başladı.

Gazze'de bulunan TRT Haber Muhabiri Mehmet Akif Ersoy'un bulunduğu yerin yanındaki bina vuruldu. Ersoy, dışarı çıkamadığını ve masur kaldıklarını bildirdi. Ersoy, İsrail'in "güvenilir" olarak nitelendirilen binaları artık vurmaya başladığını belirtti.

İsrail, bu gece Gazze'deki Ulusal radyo ve televizyon binasını vurdu. Gazze'de tüm yayınlar kesilmiş durumda bulunuyor. 

M. Akif Ersoy, İsrail'in Librec Kampına saldırı yaptığını ve 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve eski Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin evinin vurulduğunu bildirdi. 

İsrail'in, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 30 evin tamamen yıkıldığı, 40 binada ise kısmi tahribat meydana geldiği bildirildi.

Filistin uzlaşı hükümetinin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, İsrail'in Ramazan Bayramı'nın birinci gününde Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılarda 30 evin tamamen yıkıldığını, 40 evde ise kısmi tahribat meydana geldiğini söyledi.

Öte yandan, Filistin emniyet kaynakları, İsrail'in Gazze'ye dün yaklaşık 100 füze attığını belirtti.

Gazze'de görevini fiilen sürdüren eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, bayramın birinci günü 43 Filistinlinin öldüğünü, çoğu çocuk ve kadın 260 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim