1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Şebbiha Mantığı: "Lokum Dağıtanlara Kurşun Dağıtacağız!"
Şebbiha Mantığı: "Lokum Dağıtanlara Kurşun Dağıtacağız!"

Şebbiha Mantığı: "Lokum Dağıtanlara Kurşun Dağıtacağız!"

İdlib ve Cisreş Şuğur’un fethini kutlamak için camiden çıkanlara lokum dağıtan gençleri hedef gösteren sol medyanın kışkırtma çabaları bilinçli bir kampanyanın ürünü!

A+A-

HAKSÖZ HABER

Suriye kıyamı sözde hak, hukuk, insanlık sözcülüğünü elden bırakmayan solun ikiyüzlülüğünü her şeyiyle ortaya çıkardı. Beşşar vahşetini görmezden gelip direnişçileri cani, terörist ilan eden bu çevreler tam 4 yıldır rejimin işlediği insanlık suçlarının üstünü örtmek için elinden geleni ardına koymadı.  Bu kirli mantık bir yandan zulme arka çıkarken, aynı paralelde direnişçilere iftirada da sınır tanımadı.

Nasıl kirli bir zihin yapısına sahip olduklarını ortaya koyan son örnek birkaç gündür yaptıkları yayınlarla bir kez daha sergilendi. Rejimin arka arkaya aldığı darbelerle bunalmış görünen şebbihalar hezimeti örmek amacıyla Cisreş Şuğur’un fethinden sonra İstabra köyünde direnişçilerin Alevi sivilleri katlettiği yalanını yaydılar. Düpedüz iftira olan bu tür haberlerle direnişçilere yönelik küresel karalama kampanyasına ivme kazandırmayı hedeflediler.

İlginçtir, iftirada sınır tanımayan bu şebbihalar Fatih Camiinde direnişin son başarılarını ve fetih sevincini kutlamak için cemaate lokum dağıtan gençleri “Alevi katliamını kutladılar” şeklinde haberleştirme ahlaksızlığından da geri durmadılar. Her şeyiyle yalana, iftiraya batmış alçak bir zihniyet hali!

Ve tiyatronun bir sonraki perdesinde kışkırtma çabalarının tehdide dönüşmesi durumu sahnelenmekte. Aşağıda fotoğrafını gördüğünüz Alevi Gençlik imzalı tehdit yazısı sol şebbiha mantığının mezhepçilik ve işbirlikçilik batağında nasıl debelendiğinin bir belgesi gibi adeta! 

11173409_979455285422565_8620618284846257087_n.jpg

unnamed-026.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum