“Savaş Gazze'den Mescid-i Aksa'ya Taşındı”

14.09.2014 17:40
“Savaş Gazze'den Mescid-i Aksa'ya Taşındı”
Baskınların daha sistematik hale geldiğine dikkat çeken Kudüs uzmanı Cemal Amr, "Savaş Gazze'den Mescid-i Aksa'ya taşındı." dedi.

Kudüs ve yerleşkeler konusunda uzman Filistinli araştırmacı Cemal Amr, son günlerde Mescid-i Aksa'yı hedef alan baskınların tehlikesine dikkat çekerek, Gazze Şeridi'nde sona eren savaşın fanatik Yahudi lider Moshe Feiglin tarafından Mescid-i Aksa'ya taşındığını söyledi.

Amr, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa'ya son günlerde düzenlenen bir dizi baskının ve saldırının işgal rejimi tarihi boyunca yaşanmadığını belirtti.

"Savaş şimdi Mescid-i Aksa'ya intikal etti. İşgal yönetimi tüm aktivistleri kovuyor. Son olarak 40 kişiye daha Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası verdi. Özellikle de kadınlar ve ilim meclisleri görevlileri uzaklaştırılıyor" diyen Amr, El-Aksa'nın İmarı Müessesesi kapatılıp mallarına el konulduktan sonra baskınların daha sistematik hale geldiğini ifade etti.

Knesset Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin, bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında ve bir grup Yahudi yerleşimci eşliğinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemiş ve Kubbetu's-Sahra Mescidi sahanlığında gezinmişti.

Feiglin'in Arap düşmanı fanatik bir haham olduğuna dikkat çeken Amr, Mescid-i Aksa'ya sık sık baskın düzenleyen Feiglin'in güpegündüz Mescid-i Aksa'da ayin yapmaya başladığını söyledi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim