1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Gözaltılar Sürüyor: 79 Kişi Daha Gözaltına Alındı!
Mısır'da Gözaltılar Sürüyor: 79 Kişi Daha Gözaltına Alındı!

Mısır'da Gözaltılar Sürüyor: 79 Kişi Daha Gözaltına Alındı!

Mısır'da, cunta “güvenlik güçleri”nin, ülke genelinde son 24 saatte düzenlediği operasyonlarda, çoğu Müslüman Kardeşler Teşkilatı mensubu 79 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

A+A-

“Emniyet” kaynaklarından alınan bilgiye göre, aralarında üst düzey yetkililerin de yer aldığı 43 İhvan (Müslüman Kardeşler Teşkilatı) üyesi, "özel ve kamu malına zarar verme, şiddet olaylarına katılma ve teşvik" suçlamasıyla cunta “güvenlik güçleri” tarafından gözaltına alındı.

Minya’da 18 Kişi Gözaltına Alındı!

Mısır’ın güneyindeki Minya ilinde ise "Süveyş Kanalı'nın açılış töreni öncesi gerçekleştirilecek şiddet olaylarını planladıkları" iddiasıyla, 18 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin, Mısır’ın halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin askerî dabeyle görevinden uzaklaştırılmasına muhalif kimseler olduğu kaydedildi.

Süveyş’te 15 Kişi, İsmailiyye’de 3 Kişi Gözaltına Alındı!

Mısır'ın batısında yer alan Süveyş ilinde, aralarında Hürriyet ve Adalet Partisi üyelerinin de yer aldığı 15 kişi de "şiddet ve isyana teşvik" suçlamasıyla gözaltına alındı. Ayrıca İsmailiyye ilinde İhvan mensubu 3 kişi gözaltına alındı.

Mısır'da seçimle göreve gelen Cumhurbaşkanı Mursi'nin 3 Temmuz 2013'te askerî darbeyle görevinden alınmasından bu yana cunta yönetimi İhvan kadrosunu ve mensuplarını "şiddet ve teröre teşvik etmek”le suçluyor. Teşkilat, 25 Aralık 2013'te terör örgütü ilan edilmişti.

HABERE YORUM KAT