1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İslami Cephe "Uçaksavar ve Keskin Nişancı" Silahını Üretti
İslami Cephe "Uçaksavar ve Keskin Nişancı" Silahını Üretti

İslami Cephe "Uçaksavar ve Keskin Nişancı" Silahını Üretti

Halep'te uzun zamandan beri Esed rejimine karşı savaşan İslami Cephe, kendi keskin nişancı tüfeği ile helikopterlere karşı uçaksavarını yaptı.

A+A-

Halep'te uzun zamandan beri Esed rejimine karşı savaşan ve dışarıdan silah alımı yapamayan İslami Cephe, kendi keskin nişancı tüfeği ile helikopterlere karşı uçaksavarını yaptı.

Halep'in yüzde 70'inin denetimini sağlayan İslami cephe, Esed güçlerinin kara saldırılarına karşı mutfak tüpünden bozma "Cehennem" adı verilen havan topu ile grad füzelerinden sonra, şimdi de uçak ve helikopterlere uçaksavar ve keskin nişancı tüfeğini imal etti.

İslami Cephe'nin keskin nişancı tabur komutanı Ebu Abdurrahman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed rejiminin ağır saldırılarına karşı, kendi imkanlarıyla yaptıkları silahlarla savaştıklarını söyledi.

Rejim güçlerinin Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere "varil bombalı" saldırılarına karşı, doçkaya monte edilen uçaksavar ve keskin nişancı tüfeği yaptıklarını ifade eden Ebu Abdurrahman, şöyle konuştu:

"Doçkaya monte ettiğimiz parçayla bu silah seri atış yapıyor. Rejim güçlerinin kuşattığı yerlerde silah girişleri olmuyor. Biz de dışarıdan silah almadığımız için kendi kısıtlı imkanlarımız dahilinde 4 kilometre mesafedeki hedefleri rahatlıkla vurabilen bir keskin nişancı tüfeği ile 13 bin fitten helikopterleri vurabilme kapasitesine sahip doçkaya monte edilen uçaksavar ürettik. Şimdiye kadar ürettiğimiz silahlardan verimli sonuçlar aldık. Rejim kara ve havadan bize saldırırken elimiz kolumuz bağlı olamazdık. Bizde kendi silahlarımızı daha önce nasıl cehennem topları ile roketleri yaptıksak, şimdi de keskin nişancı silahını ürettik."

Yapılan silahları kısa bir zamanda ve çok ucuza mal ettiklerini vurgulayan Ebu Abdurrahman, söz konusu silahlarla olumlu sonuçlar aldıklarını kaydetti.

Yakın bir zamanda uçak ve helikopterlere karşı ısıya duyarlı füzeler de yapacaklarını ifade eden Ebu Abdurrahman, birçok cephede bu silahlarla savaştıklarını aktardı.

HABERE YORUM KAT