1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP Saldırısının Tanığı Yaşadıklarını Anlattı
HDP Saldırısının Tanığı Yaşadıklarını Anlattı

HDP Saldırısının Tanığı Yaşadıklarını Anlattı

İdil ilçesinde 2 Hüda Par üyesinin HDP'lilerin silahlı saldırısı sonucu şehid edilmesiyle ilgili görgü tanığı, yaşadıklarını anlattı.

A+A-

Görgü tanığı Mahmut Demir, AA muhabirine, köylerinin 1990'lı yıllardan bu yana PKK tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin HDP'li olduğunu ifade eden Demir, bu kişinin köyün gençlerini Suriye'nin Kobani bölgesine götürmek istediğini anlattı.

Olaydan önce köye gelen HDP'li grubun halay çekmek istediğini kaydeden Demir, şöyle dedi: "HDP konvoyu köye geldi. Bazı köylüler, mütedeyyin ve muhafazakar insanlardır. Onlar da 'Bizim köye gelmeyin, istemiyoruz' demişler. Köyde kol kola oyun oynamışlar. Köylüler de 'Bizi rahatsız ediyorsunuz, köye girmeyin' demiş. Onlar da köyün futbol sahasına gidip halay çekmişler."

Olayın mercimek tarlasında çalıştığı esnada meydana geldiğini anlatan Demir, "Öldürülenlerden biri hem amcamın oğlu hem de eniştemdi. Daha onların yanına varmadan birinin Kaleşnikof tüfekle bir evin damından ateş ettiğini gördüm. Arkama baktığımda amcamın oğlu yerdeydi. Yeğenim Mehmet Şerif de oradaydı. O da yaralıya müdahale etmek isterken damdaki kişi ona da ateş etti" diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT