Hazm Hareketi, Şam Cephesi'ne Katıldı

01.02.2015 15:50
Hazm Hareketi, Şam Cephesi'ne Katıldı
Şam Cephesi Suriye'de savaşan Hazm Hareketi'nin kendilerine katıldığını bildirdi.

Suriye'de savaşan gruplar arasında yer alan Hazm Hareketi, Nusra Cephesi ile çatışmaların ardından Halep'teki muhaliflerin çatı yapılanması "Şam Cephesi"ne katıldı.

Şam Cephesi (El-Cephe eş-Şamiyye) tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin yakın temasta olduğunu açıkladığı Hazm Hareketi'nin tüm oluşumlarıyla beraber, Abdulaziz Selame liderliğindeki Şam Cephesi'ne bugün itibariyle katıldığı belirtildi.

Açıklamada, Hazm Hareketi'yle sorunu olan birlikler ve grupların sorunlarını Şam Cephesi yönetimiyle ve ona bağlı yargı bürosuyla çözülmesi çağrısı yapılırken, bunun kardeşler arasındaki çatışmaya son vermek ve silahları Esed yönetimiyle onun milislerine doğrultmak için olduğu vurgulandı.

Hazm Hareketi'nin, Nusra Cephesi'ne bağlı 2 kişiyi İdlib'den Halep'e dönerken alıkoyduğunun iddia edilmesinin ardından, Nusra Cephesi, Hazm Hareketi'nin elinde bulunan 111. Alay'a saldırmış ve ele geçirmişti. İki taraf da birbirini suçlayan açıklamalar yayınlamış, birbirlerini anlaşmaları ihlal etmekle suçlamıştı.

Bölgedeki aktivistler, Hazm Hareketi'nin, Şam Cephesi'ne katılmasını Nusra Cephesi'yle yaşanabilecek bir savaşı önlemesi ve direnişçilerin saflarını birleştirmesi açısından önemli oluğunu savunuyor.

Kaynak : AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim