1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Gözaltındaki Murat Aksoy Darbe Senaryosunu Açıklamıştı
Gözaltındaki Murat Aksoy Darbe Senaryosunu Açıklamıştı

Gözaltındaki Murat Aksoy Darbe Senaryosunu Açıklamıştı

Kılıçdaroğlu'nun da danışmanı olan Gözaltındaki Murat Aksoy, geçtiğimiz eylül ayında darbe senaryolarının Ankara'da konuşulduğunu söylemişti.

A+A-

Gazetecilere yönelik operasyonda hakkında gözaltı kararı bulunan, aynı zamanda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da danışmanı olan Murat Aksoy, Eylül ayında bir TV programında Ankara'da darbenin konuşulduğunu açıklamıştı.

Aksoy, Cemaat-Hükümet kavgasının ardından Yeni Şafak'tan ayrılıp Millet ve Yeni Hayat gibi gazetelerde yazmaya başlamış ve Halk TV'de program yapmıştı.

Aksoy'un geçen Eylül ayında Halk TV'deki programda "Devlet geleneği şu anda bir çıkış arıyor. Bu seçeneğe göre de, devletin bir B planı var. O da ne yazık ki çok istemediğimiz bir şey. Şu anda bazı şeylerde darbe seçeneği bile Ankara’da konuşuluyor" sözleri dikkat çekmişti.

Programdaki diyalog şöyleydi:

Murat Aksoy: ‘Ama şöyle bir şey var. Bu senaryoya karşı Ankara’da başka senaryo da var da konuşulmuyor değil’

Cüneyt Akman: ‘Mesela?’

Hakan Bayrakçı: ‘Başka parti falan? Abdullah Gül?’

Murat Aksoy: ’Başka parti değil. Erken şimdi bunları açıklamak’.

Cüneyt Akman: ‘Hayır hayır söyle canım, yani tahminleri konuşuyoruz’.

Murat Aksoy: ’Şöyle bir şey, yani hep söylerler ya ‘devlet geleneği şu anda bir çıkış arıyor’. Bu seçeneğe göre de devletin bir B planı var. O da ne yazık ki çok istemediğimiz bir şey. Şu anda bazı şeylerde darbe seçeneği bile Ankara’da konuşuluyor’.

HABERE YORUM KAT