1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Şehit Sayısı 1440'a Yükseldi
Gazze'de Şehit Sayısı 1440'a Yükseldi

Gazze'de Şehit Sayısı 1440'a Yükseldi

Siyonist İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 7 Temmuz'dan bu yana şehit olanların sayısı 1440'a yükseldi, 8 bin 300 kişi yaralandı.

A+A-

Siyonist İsrail savaş uçaklarının Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 9'u aynı aileden 15 kişi daha şehit olurken, 35 kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, savaş uçaklarının, En-Nuseyrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılarda 9'u El-Beyyumi ailesinden 12 kişinin şehit olduğunu, 30 kişinin yaralandığını belirtti.

Han Yunus kentinde düzenlenen saldırılarda ise 3 kişinin şehit olduğunu, 5 kişinin yaralandığını ifade eden Kudra, "İsrail'in bugün sabah saatlerinden itibaren Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şehit sayısı 76'ya yaralı sayısı 600'e yükseldi" dedi.

Kudra, saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan bu yana ise bin 440 kişinin şehit olduğunu, 8 bin 300 kişinin yaralandığını söyledi.

Hamas: Netanyahu Halkıyla Kumar Oynuyor

Hamas, Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, kendi makamını korumak için halkını ve ordusunu bilinmeze doğru sürüklediğini savundu.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, "Netanyahu halkıyla kumar oynuyor. Halkını ve ordusunu makamını korumak için bilinmeze doğru sürüklüyor" dedi.

Berhum ayrıca Netanyahu'nun, bölgesel ve uluslararası destekçileri tarafından aldatıldığını, kaybedilmiş ve iyi hesaplanmamış bir savaşa sokulduğunu öne sürdü.

4 Siyonist Asker Yaralandı

Siyonist İsrail'in güneyine roket düşmesi sonucu 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail'in gayriresmi ilk yardım kuruluşu Kızıl Davut Yıldızı Kurumu'nun, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, ülkenin güneyindeki Kiryat Gat kentinde bir araca roket isabet etmesi sonucu 3 İsraillinin yaralandığı belirtildi.

Polis sözcüsü Micky Rosenfeld de Kiryat Gat'a atılan roketlerden birinin boş araziye düştüğünü, birinin ise bir binaya isabet ettiğini, olayda 1 kişinin yaralandığını, bazı araçların zarar gördüğünü ifade etti.

Öte yandan, Siyonist Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Tel Aviv'de uyarı sirenlerinin çaldığını kaydetti.

Roket saldırılarının nereden düzenlendiğine dair ise bilgi verilmedi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze topraklarında 2 İsrail askerinin keskin nişancılar tarafından vurulduğunu açıkladı.

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, Gazze kentinin doğusunda 2 İsrail askerinin keskin nişancılar tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Bu arada İsrail basınında da Şucaiyye Mahallesi'nde 2 askerin keskin nişancılar tarafından öldürüldüğü haberi yer aldı.

İsrail ordusundan konuya ilişkin açıklama yapılmadı.

Kassam Tugayları daha önce 110 İsrail askerinin öldürüldüğünü açıklamış, buna karşılık İsrail, 56 asker ve 3 sivilin öldürüldüğünü bildirmişti.

HABERE YORUM KAT