1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Refah Sınır Kapısı İçin Gösteri Düzenlendi
Gazze'de Refah Sınır Kapısı İçin Gösteri Düzenlendi

Gazze'de Refah Sınır Kapısı İçin Gösteri Düzenlendi

Filistinli öğrenci ve hastalar, Mısır tarafından kapatılan Refah Sınır Kapısı'nın yeniden açılması talebiyle Gazze Şeridi'nde gösteri düzenledi.

A+A-

Refah Sınır Kapısı'nda mahsur kalanlar komitesi tarafından Gazze kentinde düzenlenen gösteriye katılan onlarca öğrenci, hasta ve sınır kapısının kapalı olması nedeniyle bölgede mahsur kalan Arap vatandaşları, Mısır ve Filistin bayraklarıyla Refah Sınır Kapısı'nın açılması talebinde bulunarak, "Siyasetle insanlığınızı da kaybetmeyin", "Biz öğrenciler olarak burslarımızı kaybetmek üzereyiz" ve "Bize Refah Sınır Kapısı'nı sürekli açık tutun" yazılı dövizler taşıdı.

Refah Sınır Kapısı'nda Mahsur Kalanlar Komitesi Başkanı Mecdi Ahmed, göstericiler adına yaptığı konuşmada, "Ocak ayından beri Gazze-Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı sadece 3 gün açıldı. Bu nedenle Gazze Şeridi'ndeki tedaviye muhtaç hastalar, burslu öğrenciler ve çıkış yapmayı bekleyen Filistinliler zor durumda. Her insan için tüm uluslararası kanunların garantilediği seyahat hakkımızı istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Filistinlilerin yaşadığı sıkıntıların hafifletilmesi için Abdulfettah es-Sisi'ye Refah Sınır Kapısı'nı açma çağrısında bulunan Ahmed, Mahmud Abbas'ın da milli görevini yerine getirerek, Mısır-Gazze arasındaki sınır kapısı krizini çözmesi talebinde bulundu.

Ahmed, "Refah Sınır Kapısı'nın açılmasını bekleyen birçok hasta vefat etti. İnsanlık adına kapıyı açmanızı diliyoruz." dedi.

AA

HABERE YORUM KAT