1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Esed İle Bir Gelecek Olmayacak"
"Esed İle Bir Gelecek Olmayacak"

"Esed İle Bir Gelecek Olmayacak"

Almanya Savunma Bakanı von der Leyen, "(Suriye'de) Esed ile bir gelecek olmayacak. Esed güçlerinin idaresinde herhangi bir askeri güçle de ortaklık kurulmayacak." dedi.

A+A-

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, "(Suriye'de) Esed ile bir gelecek olmayacak. Esed güçlerinin idaresinde herhangi bir askeri güçle de ortaklık kurulmayacak" dedi.

Alman hükümeti, Bakanlar Kurulu toplantısında, Suriye'ye askeri unsurların gönderilmesi tezkeresini imzaladı.

Alman N24 televizyon kanalında konuya ilişkin soruları yanıtlayan Von der Leyen, askeri unsurların Suriye'ye gönderilmesinin "zor ama zorunlu" bir karar olduğunu belirtti.

Von der Leyen, kendisinin daha önce "Esed güçleriyle DAİŞ'e karşı savaşılabilir" görüşünü savunduğu yönündeki iddiaları kesin dille yalanlayarak, şunları söyledi:

"Şunu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum: (Suriye'de) Esed ile bir gelecek olmayacak. Esed güçlerinin idaresinde herhangi bir askeri güçle de ortaklık kurulmayacak. Bunlar elleri kanlı insanlar. Bir gün Esed işlediği suçlardan hesap vermek zorunda kalacak. Kendi halkını varil bombalarıyla bombaladı, zehirli gazlar kullandı".

Suriye'de görev yapacak Tornado keşif uçakları, bir adet fırkateyn ve bir yakıt ikmal uçağından sorumlu bin 200 personelin görev süresini bir yıl olarak belirleyen tezkerenin cuma günü Federal Meclis'in onayına sunulması bekleniyor.

AA

HABERE YORUM KAT