Elektrik Krizinin Arkasında Fetih de Var!

25.03.2012 18:42
Elektrik Krizinin Arkasında Fetih de Var!
Gazze'deki elektrik krizine Fetih'in de ortak olduğunun belgeleri ortaya çıkıyor.

Fetih Hareketi'nin Gazze Şeridi'nde yaşanan elektrik krizine ortak olduğunu gösteren belge Mısır El-Yevm Es-Saabi' gazetesinin internet sitesinde "Tehlikeli Belge: Gazze ve Mısır'da yakıt krizi çıkarmak için Mareşal Tantavi'yle koordinasyon" başlığıyla yayınlandı. Diğer internet siteleri tarafından da alıntılanan haber kısa süre sonra siteden kaldırıldı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, gazete yönetimine haberi siteden kaldırması için Mısır Yüksek Askeri Konseyi ve güvenlik birimleri tarafından baskı yapıldı.

"Tehlikeli Belge: Gazze ve Mısır'da yakıt krizi çıkarmak için Mareşal Tantavi'yle koordinasyon" başlığıyla yayınlanan haberde, Fetih Hareketi'ne ait bir belgeye yer verilmiş ve Mahmud Abbas ile Mareşal Hüseyin Tantavi'nin işbirliğiyle Mısır'da suni bir yakıt krizi çıkarılarak Gazze'nin de bu krizden olumsuz etkilendiğinin söyleneceği iddia edilmişti.

Belgede, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Yüksek Askeri Konsey Başkanı Mareşal Hüseyin Tantavi nezdinde bizzat girişimde bulunduğu ve Gazze Şeridi'ne hiçbir şekilde yakıt gönderilmemesi için Mısır Hükümeti'ne baskı yapmasını istediği belirtiliyor.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim