1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Dışişleri Bakanlığı İdlib'deki Saldırıları “Şiddetle” Kınadı!
Dışişleri Bakanlığı İdlib'deki Saldırıları “Şiddetle” Kınadı!

Dışişleri Bakanlığı İdlib'deki Saldırıları “Şiddetle” Kınadı!

Dışişleri Bakanlığı, Rusya’ya ait savaş uçakların, Suriye'nin İdlib kentindeki hastane, câmî ve diğer sivil hedeflere düzenlediği hava saldırılarını “şiddetle” kınadı.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı, Rusya’ya ait savaş uçakların, Suriye'nin İdlib kentindeki hastane, câmî ve diğer sivil hedeflere düzenlediği hava saldırılarını “şiddetle” kınayarak, “Suriye’de siyasî bir çözümü ve Çatışmaların Durdurulması Mutabakatı’nı savunduğunu söyleyen Rusya Federasyonu’nun, bu ilkeleri pervasızca ayaklar altına almakta olduğu açıktır.” açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Esed rejimi ve Rusya'nın, Suriye’de işlemekte olduğu suçlara bugün sabaha karşı bir yenisinin daha eklendiği belirtilerek, İdlib Ulusal Hastanesi, Abrar Câmîsi ve diğer sivil hedeflere Rusya uçaklarınca saldırı yapıldığı kaydedildi.

“60’ın Üzerinde Sivil Hayatını Kaybetti”

Saldırılarda ilk belirlemelere göre 60’ın üzerinde sivilin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının da 200'e yaklaştığının tahmin edildiği ifade edilen açıklamaya şöyle devam edildi:

“Şiddetle kınadığımız, derin infial uyandıran bu saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Suriye’de siyasî bir çözümü ve Çatışmaların Durdurulması Mutabakatı’nı savunduğunu söyleyen Rusya Federasyonu’nun, bu ilkeleri pervasızca ayaklar altına almakta olduğu açıktır. Rejim ve Rusya Federasyonu’nun, tarih ve maşeri vicdan önünde hiçbir savunmanın aklayamayacağı ölçüdeki bu suçları karşısında uluslararası camianın üzerine düşeni daha fazla gecikmeden yerine getirmesini bekliyoruz.”.

AA

HABERE YORUM KAT

2 Yorum