1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çocuğunun Önünde Babaya Polis Dayağı
Çocuğunun Önünde Babaya Polis Dayağı

Çocuğunun Önünde Babaya Polis Dayağı

Fatih'te polisle yol verme sebebiyle tartışan bir kişi polisten çocukları ve eşinin gözü önünde dayak yedi.

A+A-

İstanbul'da yaşanan dayak olayının ardından İstanbul Valiliği 5 emniyet mensubunun açığa alındığını duyurdu.

Fatih'te, ailesiyle birlikte aracıyla seyreden sürücü ile polisler arasında yol verme tartışması yaşandı. Olay yerine gelen onlarca polis, eşinin ve çocuklarının gözleri önünde şahsı öldüresiye dövdü. Eşinin yalvarmasına aldırış etmeyen polisler, yerde yatan şahsa tekme ve kemerlerle vurdu.

Olay, Fatih'te önceki gün saat 02.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; sokakta seyreden polis otosu, karşıdan gelen araca yol vermiş gibi yapıp aracın önünü kesti. Otomobilde eşi ve çocukları bulunan sürücü ile polislerin arasında yol verme tartışması yaşandı.

Bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği görüntülere göre; polisler tartıştığı şahsa önce vurmaya başlıyor. Bu sırada olay yerine çok sayıda resmi polis yığılıyor. Polisler, sürücünün eşinin çırpınışlarına aldırmadan şahsı yere yatırıp dövmeye başlıyor. Hızını alamayan bazı polisler ise kemeriyle yerde yatan şahsa vurmaya devam ediyor. Ayağa kaldırılan sürücü önce tenha bir yerde, ardından da polis aracında dayak yemeye devam ediyor. Polisler, baygın bir halde yatan şahsın yardımına gelen esnafları da olay yerinden uzaklaştırıyor. Eşi ve çocuklarının gözleri önünde dayak yiyen şahıs, polis aracına bindirilerek gözaltına alınıyor.

Bu arada, olayı doğrulayan mahalle esnafı, basın mensuplarına konuşmaktan kaçındı.

OLAY SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Fatih'te eşinin ve çocuklarının gözü önünde evire çevire dövülen baba ile ilgili görüntülerin yer aldığı haber, sosyal medyada yankı uyandırdı. İnternet sitelerinde genişçe yer bulan haberle ilgili twitter'da tepki içeren yorumlar yer alıyor.

Fatih'te ailesiyle birlikte aracıyla seyreden sürücü ile polisler arasında yol verme tartışması yaşandı. Olay yerine gelen onlarca polis, eşinin ve çocuklarının gözleri önünde şahsı öldüresiye dövdü. Cep telefonu kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen olay Cihan Haber Ajansı tarafından servis edildi. Haberin internet sitelerinde yer almasıyla birlikte yüzlerce insan olaya tepki göstermeye başladı.

İÇİŞLERİ BAKANI MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Fatih'te bir vatandaşın yol verme meselesinden tartıştığı polislerce darbedilmesi olayını soruşturmak üzere müfettiş görevlendirdi.

Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bir vatandaşın, trafikte yol verme meselesinden tartıştığı polislerce eşi ve çocuğunun önünde darbedilmesi iddiasını soruşturmak üzere İstanbul'a polis müfettişi gönderilmesi yönünde talimat verdi.

polis-dayak_fatih.jpg

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: AÇIĞA ALINDILAR

İstanbul Valiliği, Fatih'te bir kişinin öldüresiye dövülmesiyle ilgili 5 polis memurunun açığa alındığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Fatih ilçesinde bir vatandaş ile emniyet görevlileri arasında çıkan tartışma sonucunda çıkan olayla ilgili 5 emniyet görevlisi açığa alınmış olup, haklarında soruşturma başlatılmıştır." denildi.

HABERE YORUM KAT

10 Yorum