1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bakan Çavuşoğlu'ndan İlk Açıklama
Bakan Çavuşoğlu'ndan İlk Açıklama

Bakan Çavuşoğlu'ndan İlk Açıklama

Davutoğlu'dan boşalan Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Çavuşoğlu, 'Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz' dedi.

A+A-

Başbakan vekili Ahmet Davutoğlu’dan boşalan Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Çavuşoğlu, gece gündüz çalışmaya devam edeceğini belirterek, “Hem bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz hem de ülkemiz, dış politikamız için çalışacağız” dedi.

Başbakan vekili Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 62. Hükümet'te Dışişleri Bakanlığına getirilen Mevlüt Çavuşoğlu, cuma namazı için Kocatepe Camisi'ne gelişinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kendisine duydukları güvenden dolayı teşekkür eden Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı'nın önemli ve şerefli bir görev olduğunu vurguladı.

Çavuşoğlu, "Bugüne kadar nasıl tüm konumlarımızda, görevlerimizde, ülkemiz, milletimiz için elimizden geleni yaptıysak, bu zorlu görevde de gece gündüz çalışarak, hem bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz hem de ülkemiz, dış politikamız için çalışacağız" dedi.

Bir gazetecinin Başbakan Davutoğlu ile "halef-selef" olacaklarını ifade etmesi üzerine Çavuşoğlu, "Bizim 300 yıla yakın ata dostluğumuz var. Kaderde bu da kısmetmiş, halef-selef oluyoruz. Bu bizim için hem büyük bir mutluluktur hem de onurdur" diye konuştu.

Volkan Bozkır'ın da AB Bakanlığı'na getirilmesini de değerlendiren Çavuşoğlu, Bozkır'ın "ağabey" dedikleri bir büyük olduğunu belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, Bozkır'ın AB ile ilişkileri ve AB sürecini en iyi bilenlerden olduğunu kaydetti. 

HABERE YORUM KAT