1. HABERLER

  2. HABER

  3. Av. İnal: “Hedef Gösteriliyorum!”
Av. İnal: “Hedef Gösteriliyorum!”

Av. İnal: “Hedef Gösteriliyorum!”

Tahşiyeciler'in önderi Mehmet Doğan'ın avukatı Mustafa Doğan İnal, bugün hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi: "Avukatlık dışında hiç bir bağlantım yok. Hedef gösteriliyorum."

A+A-

Tahşiyecilerin lideri Mehmet Doğan'ın avukatı Mustafa Doğan İnal bugün sosyal medyada Fuat Avni isimli operasyon hesabı üzerinden hedef gösterildi. Paralel yapının hakkında yıpratma kampanyası başlattığı İnal, iddialara cevap verdi. Avukat İnal, hiç kimse ile avukatlığı dışında bir bağlantısı ve ortaklığı olmadığını kaydedip, "hedef gösteriliyorum" dedi.

İnal şu açıklamayı yaptı:

"Müvekkilimin haklarını savunuyorum"

"Ben kamuoyunda tahşiye dosyası olarak bilinen dosyada Mehmet Doğan'ın 2010 yılından bu yana avukatıyım. Biz sadece müvekkillerimizin haklarını savunuyoruz.  Gündemde olan operasyonda benim vekil olarak herhangi bir şikayetim olmadığı sabittir. Avukatlık görevinin sınırlarını aşan hiçbir eylem ve işlemimiz olmamıştır. Gündemdeki soruşturma ile Tahşiye olarak bilinen dosyanın bağlantısını biz de kamuoyu gibi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasından öğrendik.

"Avukatlık dışında bir bağlantım yok"

Ben kendi müvekkillerimin uğradığı haksızlığı hukuki argümanlarla mahkemeler önünde savundum ve bu bilgileri hiç kimseyi hedef almadan ve isim vermeden doğru bilgilendirme adına kamuoyuna aktardım. Durum böyle iken adımın yalan iddialarla, avukatlık dışında hiçbir ortaklığım ya da işim olmadığı halde gündeme getirilip hedef gösterilmem çok manidar ve üzücüdür. Bu bağlamda hukuki tüm haklarımı mahkemeler huzurunda arayacağımı bilginize sunarım."

(Yeni Şafak)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum