1. HABERLER

  2. HABER

  3. 6 Yıla Kadar Hapis Cezası İstemiyle İddianame
6 Yıla Kadar Hapis Cezası İstemiyle İddianame

6 Yıla Kadar Hapis Cezası İstemiyle İddianame

Uğur Kurt'un ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, polis memuru hakkında '‘taksirle öldürme'’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

A+A-

Okmeydanı'ndaki olaylarda hayatını kaybeden Uğur Kurt'un ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, polis memuru hakkında '‘taksirle öldürme'’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Okmeydanı'nda olaylar esnasında bir yakınının taziye törenine katılmak için cemevinde bulunduğu sırada kafasına mermi isabet etmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Uğur Kurt'un ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz'ın hazırladığı iddianamede, şüpheli olarak Uğur Kurt’u vuran silahı kullanan polis memuru S.K. yer aldı.

Uğur Kurt'un maktül, Kurt ailesinin de müşteki olarak yer aldığı iddianamede, polis memuru hakkında "taksirle öldürme" suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

İddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunuldu. Başsavcılığın onay vermesi halinde iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilecek.

AA

HABERE YORUM KAT