1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yerkel'e Rapor Veren Doktor Konuştu
Yerkel'e Rapor Veren Doktor Konuştu

Yerkel'e Rapor Veren Doktor Konuştu

Soma’da bir vatandaşa tekme atan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’e 7 gün iş göremez raporu veren Doktor Şervan Gökhan, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) e-posta grubuna mesaj göndererek kendini savundu.

22 Mayıs 2014 Perşembe 20:28A+A-

Başbakanlık’tan Aradılar

Radikal’in haberine göre Gökhan, olay gününü ve sonrasını şöyle anlattı:

“Üç günden bu yana ciddi anlamda bir yargısız infaz durumuyla karşı karşıya olduğumu belirterek yazıma başlamak istiyorum. Bu durumlara söz konusu olan raporun verilme hikayesini paylaşmak istiyorum. 14.05.2014’te arandım ve hastaneye Başbakanlık’tan bir hastanın geleceği ve hastanede veya yakınlarda isem tarafımdan hastanın değerlendirilip değerlendirilemeyeceği soruldu. Ben de 5 dakikalık mesafede olduğumu ve hastaya bakabileceğimi ilettim. Hastaneye geldiğimde hasta o günün acil tıp uzmanı tarafından görülmüş, o esnada acilde bulunan ortopedi asistanı tarafından ve bizim asistanımız tarafından da değerlendirilmişti. Hastanın ne olduğunu sorduğumda arkadaşlarımdan yaşanan bir arbede sonrasında hastanın kliniğimize başvurduğunu öğrendim, ancak olayın oluş biçimini sorma ihtiyacı bile hissetmedim. Ben hastayı grafi çekiminde iken gördüm ve grafi çekildikten sonra hemen orada muayene ettim. Hastanın özellikle sağ alt ekstremitesinde hareketle ağrı ve hassasiyet mevcuttu. Aynı zamanda sağ dizde ve tibiada (ki bunu da rapora yazmayı unutmuşum) yumuşak doku şişliği vardı.

Bu arada ben gelmeden önce hastayı muayene eden arkadaşlarımız hastanın muayene formunu zaten doldurmuştu ve muayene bulguları da benim fizik muayene bulgularım ile aynı idi. Bu arada hastayı kendi odama alıp oturttum ve yaklaşık 5 veya 7 gün bacağına yük bindirmemesini kendisine istirahat raporu yazabileceğimi ifade ettim ve yazdım. Bu arada hastanın hastanemize girişi benim adıma değildi, hastaya raporu ben yazdığım için girişi kendi adıma çevirttim. Daha sonra hastayı önerilerle taburcu ettim.

3 gün öncesine kadar meslek hayatı boyunca toplumsal hiçbir olayda herhangi bir otoritenin yanında yer almamış olan, yaralanan göstericiye de polise de katile de hırsıza da eşit mesafede durarak mesleğinin gereklerini yerine getiren bir acil tıp uzmanıyım. 3 günden beri sahtekar, diplomasının hakkını vermeyen, soysuz, TV ekranlarında resmi çıkan ve 6 yaşındaki çocuğu tarafından ‘Baba sen sahteci misin’ diye çağrılan birisiyim. Beni asıl üzen şarkıcı/sanatçı vs kişilerin attıkları twitler olmadı. Birçok meslektaşımın, tıp fakültesi öğrencilerinin dahi eşime, aileme bana yaptığı hakaretler oldu...”

 

HABERE YORUM KAT