1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Yeni Şafak Muhabiri Yılmaz Bilgen Suriye’de 2 Gün Alıkonuldu
Yeni Şafak Muhabiri Yılmaz Bilgen Suriye’de 2 Gün Alıkonuldu

Yeni Şafak Muhabiri Yılmaz Bilgen Suriye’de 2 Gün Alıkonuldu

Suriye kuzeyindeki çatışmaları takip etmek için Suriye’ye giden Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen silahlı bir grup tarafından iki gün boyunca alıkonuldu.

12 Eylül 2016 Pazartesi 12:00A+A-

Suriye kuzeyinde Özgür Suriye Ordusu, IŞİD ve PYD arasındaki çatışmaları takip etmek üzere Suriye'ye giden Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen silahlı bir grup tarafından alıkonuldu. Sınırın Suriye tarafındaki Azez kasabasına açılan Bab'üsselam Sınır Kapısı yakınlarında iki kişi tarafından gözleri ve elleri bağlanarak zorla bir arabaya bindirilen Bilgen yaklaşık 25 dakika sonra bir hücreye atıldı.

İki gün boyunca 2 metre uzunlukta 1 metre genişlikteki bir hücrede tutulan Bilgen'e bu süre zarfında su ve yiyecek verilmedi. İki günün sonunda hücreden çıkarılan Bilgen “Bir daha kesinlikle Suriye'ye gelmeyeceksin” denilerek serbest bırakıldı.

Uzun bir süredir Suriye'deki krizle ilgili sahadan haberler yapan Bilgen'i hangi grubun kaçırdığı tam olarak bilinmiyor. Bölgede Suriye halkı tarafından 'Ceyş-ül Harami' (Hırsızlar Ordusu) adı verilen grupların da etkinliği var. Bu gruplar birçok devlet ve istihbarat servisinin adına Suriye'de çeşitli girişimlerde bulunuyor. Öte yandan bu silahlı grupların adı kaçakçılık, yağma, cinayet ve adam kaçırmalarla birlikte anılıyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

2 Yorum