1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen'de Husi Karşıtı Gösteriler Sürüyor
Yemen'de Husi Karşıtı Gösteriler Sürüyor

Yemen'de Husi Karşıtı Gösteriler Sürüyor

Yemen'in başkenti Sana'da ve güney İbb kentinde göstericiler, Ensarullah Hareketi'nin (Husiler) Başkent Sana ve diğer önemli illerdeki ilerleyişini protesto etti.

30 Ocak 2015 Cuma 14:48A+A-

Yemen'in başkenti Sana'da ve güney İbb kentinde göstericiler, Ensarullah Hareketi'nin (Husiler) Başkent Sana ve diğer önemli illerdeki ilerleyişini protesto etti.

Yemen Devrim Gençliği'ne bağlı çok sayıda kişi, Sana'daki Seba bulvarında bir araya geldi. Cuma namazı sonrası toplanan grup, Husi karşıtı sloganlar attı. Bulvar üzerinde yürüyüş düzenleyen göstericiler, ''Husileri darbecilikle'' suçladı.

Sana'nın güneyindeki İbb kentinde ise 2011 Yemen Devrimi sırasında rejm karışıtı gösterilerin merkezinde olan ''Değişim Meydanında'' cuma gösterisi düzenlendi. Meydanda cuma namazı öncesi toplanan kalabalık uzun ve siyasi içerikli hutbenin ardından cuma namazı kıldı. Protestocular, Husilerin ülkede ''siyasi otorite kurup silahlı güç oluşturma'' planlarının ''darbe'' olduğunu savundu.

Daha önceki Husi karşıtı gösterilere müdahale eden Husi militanları bugünkü protestolara engel olmazken Husilerin de gün içerisinde Sana'da gösteri düzenleyebileceği belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT