1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen'de Elektrik Krizi
Yemen'de Elektrik Krizi

Yemen'de Elektrik Krizi

Yemen'de bulunan Aden şehrinin Elektrik Kurumu Genel Müdürü Mana, elektrik santallerinin çalışmaması dolayısıyla kentteki enerji krizinin "felakete" dönüşebileceği uyarısında bulundu.

31 Mayıs 2016 Salı 08:43A+A-

Yemen'in Aden vilayetinde, yakıtın tükenmesi sonucu çalışmayan bazı elektrik santralleri dolayısıyla kentteki enerji krizinin büyümesinin "felakete" dönüşebileceği uyarısı yapıldı.

Aden Elektrik Kurumu Genel Müdürü Ahmed Muhammed Mana, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur el-Hadi'ye, elektrik krizine çözüm bulunması için yardım çağrısında bulundu.

Bazı elektrik santrallerinin yakıtın tükenmesinden dolayı çalışmadığını, geri kalan elektrik santrallerinin de ilerleyen saatlerde durmasının muhtemel olduğunu ifade eden Mana, Aden vilayetinde sıcaklığın 40 dereceyi aşmasını da bölge için "tehlikeli bir durum" olarak nitelendirdi.

Mana, bugün bazı elektrik santrallerine zorla girildiğine ve ateş açıldığına da dikkati çekerek, kentte tamamen bir elektrik kesinti olması durumunda kaos çıkabileceği öngörüsünde bulundu.

Aden valiliğindeki hükümet kaynakları, valilik yetkililerinin Cumhurbaşkanı Hadi ve hükümetle tükenmeden önce yakıt sağlanması için çaba sarf etiğini kaydetti.

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT