1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Vicdan yoksunu Ümit Özdağ ırkçı tahrik siyasetini sınır ötesine taşırdı!
Vicdan yoksunu Ümit Özdağ ırkçı tahrik siyasetini sınır ötesine taşırdı!

Vicdan yoksunu Ümit Özdağ ırkçı tahrik siyasetini sınır ötesine taşırdı!

Türkiye'deki Suriyeli muhacirlere düşmanlık ve kışkırtıcılık siyasetinin mimarlarından Ümit Özdağ şimdi de gözünü İdlib'de çadırlarda yaşayan mazlumlar için inşa edilen briket evlere dikti!

03 Ocak 2021 Pazar 21:25A+A-

Aralık ayında İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Suriyeli muhacirlere yönelik ırkçı nefretini sınır ötesine taşırdı.

Sosyal medya üzerinden Suriyeli muhacirlere nefret kusan Ümit Özdağ'ın hedefinde bu sefer de İdlib'de yapılmaya çalışılan briket evler vardı.

Aralık ayında İYİ Parti'den yargıya taşınmış bir kararla ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Partili bir diğer İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nu katıldığı bir televizyon programındaki yorumlarının ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla eleştirdi.

Haber3.com sitesinin naklettiğine göre, Habertürk'te ekranlara gelen 'Gerçek Fikri Ne' programının konuğu Ağıralioğlu, Nagehan Alçı'nın İYİ Parti'nin göçmen karşıtlığı noktasındaki duruşuna ilişkin sorusunu yanıtlarken "Burada belki kantarın topuzu şöyle kaçtı; Ümit Özdağ'ın tonlamasında bir problem vardı bence. Endişelerinde bir problem yoktu. Orada sadece bir tek şeye itiraz ettim ben, Ümit Hoca'ya da söylemiştim bunu; biz Suriye'den can havliyle buraya gelenlere değil, buraya bunların gelmesine sebep olan ferasetsizliğe kızmalıyız" ifadelerini kullandı.

Programın ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulunan Özdağ ise İYİ Partili Ağıralioğlu'na yüklendi. Özdağ'ın ilgili açıklamaları şöyle:

"Suriyeli sığınmacılar konusunda Yavuz Ağıralioğlu ile bir kez konuştum. Suriyeliler konusunu neden gündeme taşımadığını sordum. Ağıralioğlu Suriyeliler konusunu sorun olarak görmediğini gelmelerinin faydalı olduğunu söyledi. Ben de neden faydalı olduğunu sorunca, demek ki gerekiyor 5 milyon Türk de getirebiliriz Anadolu'ya cevabını verdi. Bu stratejik zeka karşısında susmayı tercih ettim ve konuyu bir daha hiç kendisi ile konuşmadım."

Irkçı Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın devamında; “Türk halkının ödediği vergiler ile Suriyeliler ev sahibi oluyor... Fakir ve kirada oturan Türk halkının ödediği vergiler ile Suriyeliler ev sahibi oluyor. 80 milyar dolar harcadık ve devam ediyoruz.” dedi.

Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı’dan Özdağ’a cevap

Ümit Özdağ'ın ırkçı-kışkırtıcı Suriyeli açıklaması gündeme otururken, İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı’dan cevap geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Özdağ'a cevaben; "Briket evler milletimizin bağışlarıyla yapılıyor. İdlib’de savaştan sıkışan 3.750.000 insan orada tutunmazsa nereye gidecek, hiç düşündün mü? Sende azıcık vicdan olsa, gider o insanların durumuna bir bakarsın. Ama sende o ne gezer!" dedi.

HABERE YORUM KAT

8 Yorum